OFICJALNIE: Korona Kielce przedłużyła ważny kontrakt

2024-03-29 14:45:48; Aktualizacja: 3 miesiące temu
OFICJALNIE: Korona Kielce przedłużyła ważny kontrakt
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Korona Kielce

Korona Kielce kontynuuje politykę przedłużania umów z zawodnikami pierwszego zespołu. Tym razem ogłoszono dalszą współpracę z Dominickiem Zatorem.

Obecne porozumienie wygasało wraz z końcem czerwca tego roku, dlatego też w przypadku chęci zatrzymania zawodnika na dłuższy okres kielecki klub musiał podjąć konkretne działania.

Nowa umowa zatrzyma go w stolicy województwa świętokrzyskiego do 30 czerwca 2025 roku.

Zator rozegrał w tym sezonie łącznie 29 spotkań, które okrasił asystą.

Kanadyjczyk przywędrował do Kielc w trakcie ubiegłorocznego zimowego okna transferowego w ramach transferu definitywnego z rodzimego York United. Wcześniej występował również między innymi w Cavalry FC, Calgary Foothills FC (oba Kanada) czy Vasalunds IF (Szwecja).

Już podczas pierwszych tygodni stał się niezwykle ważnym elementem w układance Kamila Kuzery. Od pierwszego spotkania przeciwko Legii Warszawa wskoczył do wyjściowej jedenastki, a miejsca w niej nie oddał aż do końca rundy.

29-latek przyczynił się do utrzymania Korony na szczeblu Ekstraklasy. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że „Żółto-Czerwoni” ponownie do ostatnich kolejek bieżącego sezonu będą walczyli o byt w lidze.

Podopieczni trenera Kuzery zajmują aktualnie 15. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie taką samą liczbę punktów, co znajdująca się w strefie spadkowej Puszcza Niepołomice. 

Przy okazji kolejnej konfrontacji Korona Kielce pojedzie do Łodzi, aby stawić czoła tamtejszemu Widzewowi. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 1 kwietnia. Początek o godzinie 17:30.