OFICJALNIE: Kostaryka w Katarze. Znamy komplet uczestników mundialu!

2022-06-15 07:45:26; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Kostaryka w Katarze. Znamy komplet uczestników mundialu! Fot. JOCA_PH / Shutterstock.com
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

We wtorkowy wieczór poznaliśmy wszystkie 32 reprezentacje, które na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku powalczą o miano mistrza świata podczas mundialu w Katarze.

Ostatnią drużyną narodową, uzyskującą awans do fazy grupowej poprzez baraże została Kostaryka. W ostatecznym pojedynku, rozgrywanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przedstawiciel CONCACAF pokonał Nową Zelandię 1:0, choć nie był stroną przeważającą.

Wynik spotkania już w trzeciej minucie ustalił Joel Campbell. Później przez całą pierwszą odsłonę dominowała ekipa z Oceanii. Jeszcze przed przerwą stan rywalizacji próbował wyrównać Chris Wood, jednak bramka nie została uznana wskutek wcześniejszego przewinienia.

Walka o powrót do rywalizacji przez podopiecznych Danny'ego Haya trwała jeszcze przez następne 45 minut, niemniej zadanie zostało utrudnione przez grę w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Kosta Barbarouses. Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ korekcie.

Dzięki wygranej Kostarykanie zagrają na największej imprezie międzynarodowej po raz trzeci z rzędu.

Wcześniej w tym miesiącu bilet do Kataru poprzez baraże wywalczyły Australia i Walia, które odpowiednio odprawiły Peru i Ukrainę.

22. edycja Mistrzostw Świata wystartuje w poniedziałek, 21 listopada o godzinie 11:00 meczem Senegal - Holandia. Finał zostanie rozegrany 18 grudnia.