OFICJALNIE: Kožulj i Benyamina odeszli z Pogoni Szczecin

OFICJALNIE: Kožulj i Benyamina odeszli z Pogoni Szczecin
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin poinformowała, że Zvonimir Kožulj i Soufian Benyamina nie będą dalej reprezentowali barw klubu.

Zaskoczenie może stanowić zwłaszcza nagłe rozstanie z 26-letnim ofensywnym pomocnikiem Kožuljem. Klub postanowił nie skorzystać z jednostronnej opcji przedłużenia kontraktu na kolejny sezon ze względu na kryzysowe zmniejszenie budżetu. Z kolei sam zawodnik wyraził wcześniej zgodę na redukcję pensji, ale jednocześnie poinformował, że chce odejść podczas letniego okna.

W sytuacji pandemii obie strony uznały za najwłaściwsze rozwiązanie umowy już teraz.

Bośniak zdecydowanie lepiej prezentował się w pierwszym sezonie w barwach Pogoni - w 34 meczach Ekstraklasy strzelił dziewięć bramek i zaliczył dziewięć asyst. Jego forma uległa obniżeniu w rozgrywkach 2019/2020, gdy dołożył do dorobku tylko trzy bramki i dwie asysty (zresztą ponad połowę tego bilansu zanotował w dwóch pierwszych meczach sezonu przeciwko Legii i Arce).

Z kolei na rozstanie z Benyaminą zapowiadało się od dłuższego czasu. Wiadomo było, że umowa obowiązująca do 30 czerwca 2020 roku nie zostanie przedłużona, więc sprawę, przy braku meczów ligowych, sformalizowano już teraz. Łącznie 30-letni napastnik zagrał w 25 meczach Ekstraklasy, strzelając zaledwie dwie bramki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy