OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice

OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Piast Gliwice

Piast Gliwice sfinalizował transfer Kristophera Vidy.

O możliwych przenosinach 24-letniego Węgra do Gliwic mówiło się od jakiegoś czasu. Teraz z kolei „Piastunki” zdołały dojść do porozumienia z DAC Dunajská Streda i operacja mogła dojść do skutku.

Nominalny prawoskrzydłowy, który może zająć również pozycję po przeciwległej stronie boiska, ale i występy w środku ataku nie są mu obce, zasilił barwy aktualnego mistrza Polski na zasadzie transferu definitywnego. Autor ośmiu goli i czterech asyst w trwającym sezonie podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

– Chciałem się znaleźć w Gliwicach i podpisać kontrakt z Piastem. Mam nadzieję, że będę mógł znacząco pomóc zespołowi w odnoszeniu dobrych wyników. Zdecydowałem się na transfer, ponieważ to bardzo dobry klub i aktualny mistrz Polski. Znaczenie ma również fakt, że Piast mocno o mnie zabiegał. To sygnał, że mogę czuć się potrzebny i chciałbym się za to odwdzięczyć na boisku – oznajmił nowy zawodnik Piasta Gliwice.

Vida to były młodzieżowy reprezentant Węgier, który w przeszłości spędził kilka lat w Holandii. Tam szkolił się w akademii Twente, skąd trafił do De Graafschap. Od 2016 roku występował w słowackiej ekstraklasie, gdzie zgromadził w sumie 22 trafienia oraz dziesięć kluczowych podań.

Gliwiczanie w tej chwili plasują się na szóstej pozycji w tabeli ligowej i do prowadzącej Legii Warszawa tracą osiem „oczek”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy