OFICJALNIE: Król strzelców ligi rumuńskiej George Țucudean zawiesza karierę. 28-latek ma problemy z sercem!

OFICJALNIE: Król strzelców ligi rumuńskiej George Țucudean zawiesza karierę. 28-latek ma problemy z sercem!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CFR Cluj

George Țucudean postanowił zrobić sobie przerwę od zawodowego uprawiania piłki nożnej i nie wykluczył, że z powodu kłopotów zdrowotnych już nigdy nie wróci na boisko.

Dziesięciokrotny reprezentant Rumunii jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w rodzimych rozgrywkach. W ostatnich trzech sezonach sięgnął aż trzy razy po mistrzostwo kraju - raz z FC Viitorul (2016/2017) i dwa razy z CFR Cluj (2017/2018, 2018/2019).

Za sprawą regularnych występów w drugim z wymienionych zespołów został dwukrotnie najlepszym strzelcem w lidze dzięki piętnastu (2017/2018) i osiemnastu (2018/2019) zdobytym golom.

Wiele wskazywało na to, że 28-letni napastnik i w rozpoczętych już rozgrywkach powalczy o swoje czwarte mistrzostwo z rzędu i trzecią koronę króla strzelców.

Niestety George Țucudean postanowił na razie tymczasowo rozstać się z boiskiem z powodu kłopotów z sercem. Doświadczony piłkarz od początku tego roku przeszedł już dwa zabiegi, które miały umożliwić mu powrót do pełni sił. Nie przyniosły one jednak spodziewanego rezultatu, dlatego piłkarz zdecydował się zrobić sobie przerwę.

Rumuński piłkarz zamierza w jej trakcie przejść szereg dodatkowych badań w celu dokładnego zdiagnozowania jego problemów zdrowotnych i spróbować je wyeliminować, aby mógł wrócić do normalnego życia i czynnego uprawiania piłki nożnej na najwyższym poziomie. Jeżeli nie uda mu się tego osiągnąć, to już zapowiedział, że wówczas definitywnie ogłosi koniec swojej kariery.

28-latek zdążył rozegrać dziewięć spotkań w trwającym sezonie i strzelił w nich dwie bramki.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Borussia Dortmund nieugięta. Przynajmniej 110 milionów euro za Sancho Borussia Dortmund nieugięta. Przynajmniej 110 milionów euro za Sancho MŠK Žilina w stanie likwidacji. 12 piłkarzy, którzy mogą zagrać w Ekstraklasie MŠK Žilina w stanie likwidacji. 12 piłkarzy, którzy mogą zagrać w Ekstraklasie Fabiański: Nie zależy mi teraz na tym, żeby zarabiać pieniądze Fabiański: Nie zależy mi teraz na tym, żeby zarabiać pieniądze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy