OFICJALNIE: Król strzelców ligi rumuńskiej George Țucudean zawiesza karierę. 28-latek ma problemy z sercem!

OFICJALNIE: Król strzelców ligi rumuńskiej George Țucudean zawiesza karierę. 28-latek ma problemy z sercem!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CFR Cluj

George Țucudean postanowił zrobić sobie przerwę od zawodowego uprawiania piłki nożnej i nie wykluczył, że z powodu kłopotów zdrowotnych już nigdy nie wróci na boisko.

Dziesięciokrotny reprezentant Rumunii jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w rodzimych rozgrywkach. W ostatnich trzech sezonach sięgnął aż trzy razy po mistrzostwo kraju - raz z FC Viitorul (2016/2017) i dwa razy z CFR Cluj (2017/2018, 2018/2019).

Za sprawą regularnych występów w drugim z wymienionych zespołów został dwukrotnie najlepszym strzelcem w lidze dzięki piętnastu (2017/2018) i osiemnastu (2018/2019) zdobytym golom.

Wiele wskazywało na to, że 28-letni napastnik i w rozpoczętych już rozgrywkach powalczy o swoje czwarte mistrzostwo z rzędu i trzecią koronę króla strzelców.

Niestety George Țucudean postanowił na razie tymczasowo rozstać się z boiskiem z powodu kłopotów z sercem. Doświadczony piłkarz od początku tego roku przeszedł już dwa zabiegi, które miały umożliwić mu powrót do pełni sił. Nie przyniosły one jednak spodziewanego rezultatu, dlatego piłkarz zdecydował się zrobić sobie przerwę.

Rumuński piłkarz zamierza w jej trakcie przejść szereg dodatkowych badań w celu dokładnego zdiagnozowania jego problemów zdrowotnych i spróbować je wyeliminować, aby mógł wrócić do normalnego życia i czynnego uprawiania piłki nożnej na najwyższym poziomie. Jeżeli nie uda mu się tego osiągnąć, to już zapowiedział, że wówczas definitywnie ogłosi koniec swojej kariery.

28-latek zdążył rozegrać dziewięć spotkań w trwającym sezonie i strzelił w nich dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy