OFICJALNIE: Król strzelców ligi rumuńskiej George Țucudean zawiesza karierę. 28-latek ma problemy z sercem!

OFICJALNIE: Król strzelców ligi rumuńskiej George Țucudean zawiesza karierę. 28-latek ma problemy z sercem!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CFR Cluj

George Țucudean postanowił zrobić sobie przerwę od zawodowego uprawiania piłki nożnej i nie wykluczył, że z powodu kłopotów zdrowotnych już nigdy nie wróci na boisko.

Dziesięciokrotny reprezentant Rumunii jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w rodzimych rozgrywkach. W ostatnich trzech sezonach sięgnął aż trzy razy po mistrzostwo kraju - raz z FC Viitorul (2016/2017) i dwa razy z CFR Cluj (2017/2018, 2018/2019).

Za sprawą regularnych występów w drugim z wymienionych zespołów został dwukrotnie najlepszym strzelcem w lidze dzięki piętnastu (2017/2018) i osiemnastu (2018/2019) zdobytym golom.

Wiele wskazywało na to, że 28-letni napastnik i w rozpoczętych już rozgrywkach powalczy o swoje czwarte mistrzostwo z rzędu i trzecią koronę króla strzelców.

Niestety George Țucudean postanowił na razie tymczasowo rozstać się z boiskiem z powodu kłopotów z sercem. Doświadczony piłkarz od początku tego roku przeszedł już dwa zabiegi, które miały umożliwić mu powrót do pełni sił. Nie przyniosły one jednak spodziewanego rezultatu, dlatego piłkarz zdecydował się zrobić sobie przerwę.

Rumuński piłkarz zamierza w jej trakcie przejść szereg dodatkowych badań w celu dokładnego zdiagnozowania jego problemów zdrowotnych i spróbować je wyeliminować, aby mógł wrócić do normalnego życia i czynnego uprawiania piłki nożnej na najwyższym poziomie. Jeżeli nie uda mu się tego osiągnąć, to już zapowiedział, że wówczas definitywnie ogłosi koniec swojej kariery.

28-latek zdążył rozegrać dziewięć spotkań w trwającym sezonie i strzelił w nich dwie bramki.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Transfery - Relacja na żywo [26/01/2020] Transfery - Relacja na żywo [26/01/2020] OFICJALNIE: Éver Banega znalazł nowego pracodawcę. Od lipca! OFICJALNIE: Éver Banega znalazł nowego pracodawcę. Od lipca!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy