OFICJALNIE: Kupisz zagra w trzeciej lidze

OFICJALNIE: Kupisz zagra w trzeciej lidze
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Bari 1908

Bari ogłosiło transfer Tomasza Kupisza, który do niedawna był piłkarzem Ascoli Calcio.

Polak na Półwysep Apeniński trafił w 2013 roku. Wówczas zasilał on barwy występującego w Serie A Chievo Werona, które zapłaciło za niego 500 tysięcy euro. Z czasem okazało się, że dla prawego pomocnika najwyższy poziom rozgrywek we Włoszech to za wysokie progi.

W efekcie lądował on na wypożyczenia w Cittadelli, Brescii i Novarze, aż wreszcie oddano go do Ceseny. Tam 29-latek spędził sezon, po czym dołączył do Ascoli Calcio. Przez ostatnie pól roku grał jednak w Livorno. 

Ostatecznie na jego angaż zdecydowały się „Koguciki”. Bari to beniaminek Serie C, który ma spore ambicje, a o tym, że wysoko mierzy, świadczą jego ostatnie poczynania na rynku transferowym. 

Oprócz pozyskania Tomasza Kupisza, z którym podpisano kontrakt do 30 czerwca 2022 roku, ogłoszono także angaż Mirco Antenucciego, byłego napastnika m.in. Catanii Calcio czy Leeds United. 34-latek, podobnie jak Polak, ma reprezentować ekipę z południowych Włoch przez trzy najbliższe sezony. 

Wracając do czterokrotnego reprezentanta Polski, w Serie B zgromadził on 135 występów, które okrasił 15 trafieniami i 17 kluczowymi podaniami. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy