OFICJALNIE: Kwestia praw do pokazywania meczów Ekstraklasy wyjaśniona. Czteroletni kontrakt

OFICJALNIE: Kwestia praw do pokazywania meczów Ekstraklasy wyjaśniona. Czteroletni kontrakt fot. Rafal Rusek / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Canal+

To już przesądzone - Canal+ zagwarantował sobie prawo do pokazywania meczów Ekstraklasy na cztery kolejne sezony.

W ostatnim czasie pojawiały się informacje na temat tego, że chrapkę na prawa do pokazywania Ekstraklasy ma Viaplay. W poniedziałek wyjaśniło się, że przynajmniej na razie do żadnej zmiany nie dojdzie. Mecze najwyższego rodzimego szczebla dalej będzie pokazywał Canal+. Nowy kontrakt pomiędzy Ekstraklasą a platformą został jednogłośnie zatwierdzony przez kluby na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Ekstraklasy.

Umowa dotyczy pokazywania meczów w sezonach 2023/2024 - 2026/2027. Czteroletni kontrakt jest warty blisko 1,3 miliarda złotych. Daje to 325 milionów złotych na sezon. Do tej pory Ekstraklasa i kluby mogły liczyć na 250 milionów.

Canal+ poinformował w komunikacie, że jeden mecz każdej kolejki oraz magazyn skrótów dalej będzie dostępny na otwartych kanałach.

- W ramach jednego pakietu, oprócz obowiązku sublicencji do telewizji otwartej, określony został także podział pozostałych praw do prezentowania ligi w telewizji i internecie przez naszego partnera, ligę i same kluby. Zależało nam, by wypracować taki model, który będzie pozwalał na jak najszersze dotarcie z materiałami meczowymi do kibiców i promocję ligi. Uwzględniamy przy tym preferencje odbiorców, zwłaszcza młodego pokolenia, które obecnie w internecie przegląda głównie krótkie treści wideo. Dlatego w przetargu znalazł się szereg nowych uprawnień dla Canal+ dotyczących pokazywania skrótów online, zarówno w trakcie meczu, jak i w kilku wybranych oknach czasowych po jego zakończeniu. Są to formaty niezwykle popularne, co widzimy choćby po statystykach wyświetleń w social mediach - powiedział prezes Ekstraklasa S.A. Marcin Animucki.

Nowych programów od Canal+ poświęconych Ekstraklasie można spodziewać się nawet w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy