OFICJALNIE: Lech Poznań z dodatkowym zastrzykiem gotówki za Kamila Jóźwiaka

OFICJALNIE: Lech Poznań z dodatkowym zastrzykiem gotówki za Kamila Jóźwiaka fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PZPN | Mateusz Stankiewicz [X.com]

PZPN przychylił się do pisma wystosowanego przez Lecha Poznań i zredukował opłatę transferową za przenosiny Kamila Jóźwiaka do Derby County. Tym samym do kasy klubu wróciło ponad 80 tysięcy złotych.

Przedstawiciele zespołu z województwa wielkopolskiego zaakceptowali we wrześniu 2020 roku korzystną dla siebie ofertę finansową za utalentowanego skrzydłowego i sprzedali go drużynie z Championship za 4,3 miliona euro.

Już wtedy można było przewidzieć, że „Barany” mogą mieć olbrzymi problem z wywiązaniem się z zawartej umowy z „Kolejorzem”, ponieważ znajdowali się w coraz trudniejszej pozycji finansowej.

W konsekwencji Lech Poznań zaczął domagać się otrzymania wszystkich należności z tytułu transferu Kamila Jóźwiaka przed FIFA. Podjęte przez nią działania nie przynosiły jednak zamierzonego skutku. W efekcie polski klub zrzekł się przed kilkoma miesiącami około 1/3 opłaty, by zamknąć całą sprawę.

W ten sposób nie zainkasował oczekiwanych 4,3 miliona euro za obecnego skrzydłowego Granady tylko sumę w okolicach trzech milionów euro.

Dlatego zwrócił się też do PZPN-u o zredukowanie wniesionej opłaty transferowej wynoszącej 1,5% netto od łącznej kwoty transakcji.

Przedstawiciele polskiego futbolu przychylili się do prośby Lecha Poznań i w podjętej uchwale zobowiązali się do zwrócenia mu nieco ponad 80 tysięcy złotych.

„Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przychylając się do wniosku KKS Lech Poznań S.A. z dnia 18 stycznia 2024 roku zawierającego wniosek o zwrot części opłaty z tytułu zagranicznego transferu definitywnego, tj. o proporcjonalne zmniejszenie opłaty transferowej za transfer Kamila Jóźwiaka do Derby County, udokumentowanej notą E7/TRZ/2020/10/1 do kwoty 200 375,98 złotych - niniejszym wyraża zgodę na wystawienie korekty ww. noty obciążeniowej oraz zwrot przez PZPN na rzecz KKS Lech Poznań S.A. nadpłaconej przez klub kwoty 83 490,02 złotych” - czytamy w uchwale.

Klub z Anglii, w celu spłaty części transferu 25-letniego skrzydłowego, sprzedał go Charlotte FC w marcu 2022 roku za 2,36 miliona euro.

Obecnie Jóźwiak występuje w Granadzie, do której dołączył w trakcie ostatniego zimowego okna. Od tego czasu zdążył zanotować dwa epizodyczne występy w ekipie zamieszanej w walce o utrzymanie w LaLidze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy