OFICJALNIE: Legia ukarana za mecz z ŁKS-em Łódź

OFICJALNIE: Legia ukarana za mecz z ŁKS-em Łódź fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstraklasa SA

Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa, ŁKS Łódź oraz Arkę Gdynia po spotkaniach 21. kolejki Ekstraklasy.

Najsurowiej została ukarana Legia. Przypomnijmy, że część jej kibiców w trakcie niedzielnego meczu z ŁKS-em (3:1) zaprezentowało transparenty odnoszące się do potencjalnej zmiany właścicielskiej w Polonii Warszawa oraz przeprowadzki do klubu 17-letniego Jakuba Kisiela związanego wcześniej z „Czarnymi Koszulami”. Komisja Ligi nałożyła na Legię grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz ligowy w Warszawie dla wszystkich osób, które w trakcie starcia z ŁKS-em znajdowały się na Trybunie Północnej.

- Niedopuszczalnym i wysoce nagannym jest zachowanie kibiców Legii, którzy po pierwsze grożą młodemu zawodnikowi ich akademii, a po drugie grożą potencjalnemu sponsorowi innego klubu. Komisja Ligi wskazuje, że klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami - skomentował całą sprawę przewodniczący Komisji Ligi, Jarosław Poturnicki.

Ukarany za zachowanie swoich kibiców został również ŁKS, który będzie musiał zapłacić 15 tysięcy złotych.

Na Arkę Gdynia nałożono karę zakazu wejścia na najbliższe spotkanie ligowe w Gdyni dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z Cracovią (0:1) znajdowały się na Trybunie „Górka”. Fani obrażali właściciela klubu m.in. poprzez wywieszenie transparentu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy