OFICJALNIE: Legia ukarana za mecz z ŁKS-em Łódź

OFICJALNIE: Legia ukarana za mecz z ŁKS-em Łódź fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstraklasa SA

Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa, ŁKS Łódź oraz Arkę Gdynia po spotkaniach 21. kolejki Ekstraklasy.

Najsurowiej została ukarana Legia. Przypomnijmy, że część jej kibiców w trakcie niedzielnego meczu z ŁKS-em (3:1) zaprezentowało transparenty odnoszące się do potencjalnej zmiany właścicielskiej w Polonii Warszawa oraz przeprowadzki do klubu 17-letniego Jakuba Kisiela związanego wcześniej z „Czarnymi Koszulami”. Komisja Ligi nałożyła na Legię grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz ligowy w Warszawie dla wszystkich osób, które w trakcie starcia z ŁKS-em znajdowały się na Trybunie Północnej.

- Niedopuszczalnym i wysoce nagannym jest zachowanie kibiców Legii, którzy po pierwsze grożą młodemu zawodnikowi ich akademii, a po drugie grożą potencjalnemu sponsorowi innego klubu. Komisja Ligi wskazuje, że klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami - skomentował całą sprawę przewodniczący Komisji Ligi, Jarosław Poturnicki.

Ukarany za zachowanie swoich kibiców został również ŁKS, który będzie musiał zapłacić 15 tysięcy złotych.

Na Arkę Gdynia nałożono karę zakazu wejścia na najbliższe spotkanie ligowe w Gdyni dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z Cracovią (0:1) znajdowały się na Trybunie „Górka”. Fani obrażali właściciela klubu m.in. poprzez wywieszenie transparentu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy