OFICJALNIE: Legia ukarana za mecz z ŁKS-em Łódź

OFICJALNIE: Legia ukarana za mecz z ŁKS-em Łódź fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstraklasa SA

Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa, ŁKS Łódź oraz Arkę Gdynia po spotkaniach 21. kolejki Ekstraklasy.

Najsurowiej została ukarana Legia. Przypomnijmy, że część jej kibiców w trakcie niedzielnego meczu z ŁKS-em (3:1) zaprezentowało transparenty odnoszące się do potencjalnej zmiany właścicielskiej w Polonii Warszawa oraz przeprowadzki do klubu 17-letniego Jakuba Kisiela związanego wcześniej z „Czarnymi Koszulami”. Komisja Ligi nałożyła na Legię grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz ligowy w Warszawie dla wszystkich osób, które w trakcie starcia z ŁKS-em znajdowały się na Trybunie Północnej.

- Niedopuszczalnym i wysoce nagannym jest zachowanie kibiców Legii, którzy po pierwsze grożą młodemu zawodnikowi ich akademii, a po drugie grożą potencjalnemu sponsorowi innego klubu. Komisja Ligi wskazuje, że klub jako organizator imprezy masowej ma obowiązek reakcji na niedozwolone zachowanie swoich kibiców. Legia nie podjęła tymczasem żadnych działań mających na celu usunięcie transparentów z niedopuszczalnymi treściami - skomentował całą sprawę przewodniczący Komisji Ligi, Jarosław Poturnicki.

Ukarany za zachowanie swoich kibiców został również ŁKS, który będzie musiał zapłacić 15 tysięcy złotych.

Na Arkę Gdynia nałożono karę zakazu wejścia na najbliższe spotkanie ligowe w Gdyni dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z Cracovią (0:1) znajdowały się na Trybunie „Górka”. Fani obrażali właściciela klubu m.in. poprzez wywieszenie transparentu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy