OFICJALNIE: Legia Warszawa ukarana przez UEFA

2024-10-16 19:18:46; Aktualizacja: 29 minut temu
OFICJALNIE: Legia Warszawa ukarana przez UEFA Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA zajmowała się meczem Legii Warszawa z Realem Betis w Lidze Konferencji. W środę poinformowano o karach nałożonych na stołeczny klub.

Legia Warszawa mierzyła się z Realem Betis na start zmagań w nowej edycji Ligi Konferencji. Przedstawiciel Ekstraklasy pokonał wyżej notowanego rywala 1:0 po bramce zdobytej w 23. minucie przez Steve'a Kapuadiego.

Przy okazji tego spotkania kibice polskiego klubu zaprezentowali efektowną oprawę przedstawiającą byka i uciekających przed nim ludzi. Było to nawiązanie do słynnej na Półwyspie Iberyjskim korridy. Nie zabrakło środków pirotechnicznych. Początek meczu został przez nią nieco opóźniony.

Co na to UEFA?

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny zwróciła uwagę na odpalenie wspomnianej pirotechniki, blokowanie przejść publicznych na stadionie i opóźnienie spotkania.

Postanowiono:

„Nałożyć na Legię karę pieniężną w wysokości 50 tysięcy euro i nakazać częściowe zamknięcie stadionu (tj. całej trybuny północnej) podczas następnego meczu rozgrywek UEFA, w którym Legia zagra jako gospodarz, za odpalanie środków pirotechnicznych. Wspomniane częściowe zamknięcie stadionu zostaje zawieszone na okres próbny wynoszący dwa lata począwszy od daty niniejszej decyzji.

Nałożyć na Legię karę pieniężną w wysokości 20 tysięcy euro za blokowanie przejść publicznych.

Nałożyć na Legię karę pieniężną w wysokości 10 tysięcy euro za opóźnienie rozpoczęcia meczu” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Paweł Gołaszewski z „Piłki Nożnej” doprecyzował na Twitterze, że to ostatnie dotyczy drugiej połowy.

Następne starcie w LK czeka ją 24 października, kiedy to zmierzy się z FK TSC Bačka Topola.