Oficjalnie: Lichaj i Gonzalo Jara w Nottingham

Oficjalnie: Lichaj i Gonzalo Jara w Nottingham fot. Transfery.info
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Nottingham Forest

Nottingham Forest ogłosił na swojej stronie internetowej, że nowymi zawodnikami zespołu zostali Eric Lichaj i Gonzalo Jara Reyes.

24-letni Eric Lichaj dołączył do klubu na zasadzie wolnego transferu i podpisał z Nottingham dwuletni kontrakt. Na Wyspach Brytyjskich występuje już od 2008 roku, a jego pierwszym zespołem w Europie była Aston Villa, w której nie było mu jednak dane zadomowić się na dłużej. Co sezon był wypożyczany do zespołów z niższych klas rozgrywkowych w Anglii. W ciągu swojego pobytu na Villa Park wystąpił w 31 spotkaniach klubu z Birmingham, w tym w 17 w zeszłym sezonie. Lichaj jest również reprezentantem USA. W barwach narodowych zagrał do tej pory 8 razy.

Lichaj ma polskie pochodzenie. Oboje rodzice są Polakami, w naszym kraju się też urodzili, chociaż sam Eric przyszedł już na świat w amerykańskim Downers Grove.

Zadowolony z tego, że obrońca dołączy do Nottingham jest menedżer zespołu, Billy Davies: - Eric jest wspaniałym wzmocnieniem. Posiada doświadczenie gry na najwyższym poziomie rozgrywek w Anglii i przychodzi do nas w najważniejszym momencie swojej kariery - powiedział szkoleniowiec zespołu.

Drugim wzmocnieniem drużyny występującej w Championship jest Gonzalo Jara Reyes, który zadecydował, że dołączy do Nottingham na stałe. Chilijczyk występował w zeszłym sezonie w tym klubie od stycznia ramach wypożyczenia z West Bromwich Albion. Zaraz po przyjściu do Nottingham stał się kluczową postacią linii defensywnej tej drużyny. Na tyle zaimponował władzom angielskiego klubu, że te postanowiły ściągnąć piłkarza do siebie.

Podobnie jak Eric Lichaj, trafił do zespołu prowadzonego przez Billy’ego Daviesa na zasadzie wolnego transferu, podpisał z nim roczny kontrakt. Reyes ma za sobą ponad 50 występów w reprezentacji Chile, brał udział w mistrzostwach świata w 2010 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Ekstraklasa: Składy na zaległy mecz Stal Mielec - ŁKS Łódź [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na zaległy mecz Stal Mielec - ŁKS Łódź [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy