OFICJALNIE: Liga grecka zawieszona. Po raz kolejny!

OFICJALNIE: Liga grecka zawieszona. Po raz kolejny!
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: Grecja

Decyzją greckiego rządu, rozgrywki krajowej ekstraklasy zostały zawieszone.

Grecki rząd postanowił zawiesić rozgrywki ligi greckiej na czas nieokreślony. Podjęta decyzja jest oczywiście pokłosiem zdarzeń, do jakich doszło podczas niedzielnego szlagieru PAOK-u z AEK-iem, więcej o tym TUTAJ.

Mimo, że powody postanowienia greckiego rzędu są powszechnie znane, to w ciągu najbliższych kilku godzin pojawi się dodatkowe oświadczenie w tej sprawie, zawierające wszystkie potrzebne formalności. Ponadto pojawiły się informacje, iż dla właściciela PAOK-u, Ivana Savvidisa, został wydany nakaz aresztowania. 

To nie pierwszy raz w historii ligi greckiej, kiedy władze kraju decydują się na zawieszenie rodzimych rozgrywek. W 2015 roku rozgrywki były zawieszane...trzykrotnie, po serii różnych incydentów m.in. śmierci kibica podczas gwałtownych zamieszek związanych z kibicami.

W ciągu okresu zawieszenia, działacze greckiej ekstraklasy wraz z urzędnikami oraz przedstawicielami UEFA, mają zdecydować, co z obecnymi rozgrywkami, a także chcę przedyskutować możliwość wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów prawnych.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy