OFICJALNIE: Lo Celso w Tottenhamie

OFICJALNIE: Lo Celso w Tottenhamie fot. Tottenham
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tottenham

Giovani Lo Celso został nowym zawodnikiem Tottenhamu.

Reprezentant Argentyny przeniósł się do Tottenhamu na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu po zakończeniu sezonu za, wedle nieoficjalnych informacji, 55 milionów funtów. Razem londyńczycy wydadzą nawet 70 milionów funtów.

Tym samym Tottenham dokonać może nawet najdroższego zakupu w swojej historii. Drużyna z Anglii większa sumę pieniędzy przeznaczyła dotąd tylko na zakontraktowanie Tanguya Ndombele, który dołączył do ekipy z Premier League z Lyonu przed kilkoma tygodniami za 60 milionów euro i dodatkowe 10 milionów euro zapisanych w bonusach.

23-letni Lo Celso występował w minionym sezonie w zespole z Andaluzji na zasadzie wypożyczenia z Paris Saint-Germain, ale już w jego trakcie właściciele klubu z Sewilli zdecydowali się skorzystać z opcji definitywnego wykupienia Lo Celso i w sumie przeznaczyli na ten cel zaledwie 25 milionów euro (trzy miliony za wypożyczenie i 22 miliony euro za wykup).

Argentyński pomocnik rozegrał w poprzednim sezonie 46 spotkań, w których strzelił szesnaście bramek oraz zanotował sześć asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy