OFICJALNIE: Luis Suárez finalizuje przeprowadzkę! Czas na pożegnanie z Europą

OFICJALNIE: Luis Suárez finalizuje przeprowadzkę! Czas na pożegnanie z Europą fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Club Nacional de Football

Luis Suárez finalizuje swój powrót do macierzystego Club Nacional, który potwierdził nawiązanie rozmów ze swoim wychowankiem, dając do zrozumienia, że cała operacja zmierza ku końcowi.

Saga transferowa z udziałem urugwajskiego snajpera dobiega powoli końca. Ostatnie dni obfitowały w sprzeczne informacje odnośnie przyszłości urugwajskiego snajpera, lecz finalnie postawił on na romantyczny powrót do ekipy, w której stawiał pierwsze nieśmiałe kroki w futbolu.

Początkowo to sam Suárez ogłosił za pomocą swoich mediów społecznościowych nawiązanie rozmów z Nacionalem, a potem potwierdził to klub, publikując stosowną grafikę.

Oficjalnego potwierdzenia transferu można spodziewać się w każdej chwili.

Na ten moment brak jakichkolwiek szczegółów odnośnie warunków przyszłej współpracy. Wedle wcześniejszych przekazów Rodrigo Vázqueza z „De Primera” ta obowiązywać będzie do 31 grudnia 2022 roku.

Luis Suárez wróci do Nacionalu po 16-letniej rozłące. W 2006 roku wówczas jako 19-latek opuścił go na rzecz FC Groningen. Od tego momentu budował sukcesywnie swoją pozycję w europejskiej piłce, trafiając później do Ajaksu, Liverpoolu, FC Barcelony i w końcu do Atlético Madryt.

Sama operacja dopięcia powrotu 35-latka do domu to przejaw pięknej akcji zespołowej. Zaczęło się od kibiców drużyny, którzy w internecie zaczęli przekonywać swojego idola do transferu. Potem do akcji wkroczył prezes Nacionalu José Fuentes, odgrywający w całej sprawie niezwykle istotną rolę.

Swój udział w przedsięwzięciu miał także emerytowany urugwajski piłkarz Álvaro Recoba, namawiający osobiście Suáreza do wykonania tego kroku.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy