OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt

OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt fot. Atletico Madryt
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Atletico Madryt

Atlético Madryt powitało w swoich szeregach Luisa Suáreza.

Przenosiny urugwajskiego napastnika do Madrytu potwierdziła już wcześniej Barcelona. Dzisiaj komunikat w tej sprawie opublikowało Atlético. Suárez przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt. Umowa będzie ważna do 30 czerwca 2022 roku.

Podstawowa kwota transferu wyniesie zero euro. Kluby doszły jednak do porozumienia, zgodnie z którym Barcelona będzie mogła otrzymać do sześciu milionów z tytułu różnych bonusów.

Suárez reprezentował barwy Barcelony od 2014 roku, kiedy to trafił do Katalonii z Liverpoolu. W jej koszulce rozegrał łącznie 283 spotkania, notując w nich 195 trafień i 113 asyst. Na koncie ma m.in. triumf w Lidze Mistrzów, cztery mistrzostwa i cztery Puchary Hiszpanii, a także Superpuchar Europy.

Teraz Urugwajczyk będzie rywalizował w LaLiga w nowych barwach. Niewykluczone, że w Madrycie stworzy duet ze swoim rodakiem - Edinsonem Cavanim. Sprawa nie jest łatwa, ale Atlético wciąż stara się o jego podpis.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy