OFICJALNIE: Luiz Gustavo zakończył kilkumiesięczne bezrobocie

OFICJALNIE: Luiz Gustavo zakończył kilkumiesięczne bezrobocie fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: São Paulo FC

Luiz Gustavo, były piłkarz Bayernu Monachium czy Olympique’u Marsylia, dołącza do São Paulo FC.

Brazylijczyk latem opuścił saudyjskiej Al-Nassr, w którym przez kilka miesięcy grał z Cristiano Ronaldo. Kiedy jednak klub zaczął planować dalsze transfery, dla doświadczonego pomocnika zabrakło miejsca w kadrze.

Od tego czasu zawodnik pozostawał na bezrobociu, ale to niebawem się skończy.

Angaż Luiza Gustavo potwierdziło São Paulo FC. Formalnie operacja zostanie sfinalizowana pierwszego stycznia, wraz ze startem zimowego okna transferowego.

Triumfator Ligi Mistrzów z 2013 roku podpisał kontrakt ważny przed 12 miesięcy i docelowo ma on występować w ekipie „Trójkolorowych” przez najbliższy sezon.

Rozgrywki ligowe w Kraju Kawy wystartują w kwietniu 2024 roku.

– Przybycie Luiza Gustavo jest częścią naszych planów na 2024 rok. Przed nami ważne i trudne rozgrywki, takie jak Copa Libertadores. Podpisanie kontraktu z Luizem Gustavo doda naszej drużynie większej głębi składu oraz doświadczenia w takich rozgrywkach. Wierzymy, że bardzo nam pomoże w nadchodzącym sezonie – powiedział Carlos Belmonte, dyrektor sportowy brazylijskiego klubu.

36-latek w swojej karierze bronił barw Wolfsburga, Bayernu Monachium, Olympique’u Marsylia czy Fenerbahçe.

Gustavo do ojczyzny wraca po 13 latach.

To już drugie zimowe wzmocnienie São Paulo FC. Wcześniej zapowiedziano przyjazd Ericka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy