OFICJALNIE: Luka Milivojević odchodzi z Crystal Palace

OFICJALNIE: Luka Milivojević odchodzi z Crystal Palace fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Crystal Palace FC

Crystal Palace potwierdził, że po wygaśnięciu kontraktu Luka Milivojević opuści klub jako wolny agent.

Do zakończenia sezonu Premier League pozostała już tylko jedna kolejka. W niej podopieczni Roya Hodgsona zmierzą się z na własnym terenie z Nottingham Forest.

To będzie bardzo dobra okazja, aby serbski pomocnik pożegnał się z kibicami „Orłów”. Zapisał się on złotymi zgłoskami na kartach historii klubu, gdyż przez ostatnich sześć lat w mniej lub bardziej poważnej roli boiskowej gwarantował utrzymanie w Premier League.

39-krotny reprezentant drużyny narodowej z Bałkanów dołączył na Selhurst Park z Olympiakosu. W ostatnich godzinach zimowego okienka w 2017 roku londyńczycy zapłacili za transfer około 15 milionów euro.

Odkąd otworzył tu nowy rozdział, na swoim koncie zanotował 198 występów w Premier League. 29-krotnie trafiał do siatki rywala (w większości przypadków z rzutu karnego) i dorzucił też sześć asyst.

Znany ze zdolności przywódczych w szatni Milivojević od 2018 roku zakładał na ramię opaskę kapitana.

Aktualnie plasuje się na najniższym stopniu podium w klubowej klasyfikacji strzeleckiej Premier League, za Christianem Benteke i Wilfriedem Zahą.

Wcześniej spełniał się jako piłkarz w Anderlechcie, Crvenie zveździe, FK Rad Belgrad i FK Radnicki 1923.

Przy okazji Crystal Palace ogłosiło też rozstanie z innym graczem środka pola, Jamesem McArthurem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy