OFICJALNIE: Maciej Jankowski wrócił do Ekstraklasy. Zagra w Stali Mielec

OFICJALNIE: Maciej Jankowski wrócił do Ekstraklasy. Zagra w Stali Mielec fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Stal Mielec

Maciej Jankowski przeniósł się z Arki Gdynia do Stali Mielec.

Jankowski zakończył blisko trzyletni pobyt w Arce, przechodząc do Stali na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym zespołem związał się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Przez 2,5 sezonu Jankowski rywalizował z Arką w Ekstraklasie. Potem spadł z nią do I ligi. W koszulce gdyńskiego klubu rozegrał łącznie 95 spotkań, notując 24 trafienia i osiem asyst. W obecnych rozgrywkach strzelił trzy gole na zapleczu Ekstraklasy.

Wcześniej 31-letni atakujący reprezentował barwy Ruchu Chorzów i Wisły Kraków. Na najwyższym rodzimym szczeblu zdobył w sumie 61 bramek w 279 meczach.

- Melduję się już w Stali Mielec i mam nadzieję, że pomogę drużynie w walce o utrzymanie. Trzymajcie za nas kciuki, liczymy na Was i do zobaczenia na stadionie - powiedział Jankowski po potwierdzeniu transferu.

Dodajmy, że Jankowskiego do Arki ściągał Leszek Ojrzyński, który aktualnie jest trenerem Stali.

To trzeci zimowy transfer mieleckiego klubu. Wcześniej trafili do niego Aleksandyr Kolew i Albin Granlund.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy