OFICJALNIE: Maciej Jankowski wrócił do Ekstraklasy. Zagra w Stali Mielec

OFICJALNIE: Maciej Jankowski wrócił do Ekstraklasy. Zagra w Stali Mielec fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Stal Mielec

Maciej Jankowski przeniósł się z Arki Gdynia do Stali Mielec.

Jankowski zakończył blisko trzyletni pobyt w Arce, przechodząc do Stali na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym zespołem związał się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Przez 2,5 sezonu Jankowski rywalizował z Arką w Ekstraklasie. Potem spadł z nią do I ligi. W koszulce gdyńskiego klubu rozegrał łącznie 95 spotkań, notując 24 trafienia i osiem asyst. W obecnych rozgrywkach strzelił trzy gole na zapleczu Ekstraklasy.

Wcześniej 31-letni atakujący reprezentował barwy Ruchu Chorzów i Wisły Kraków. Na najwyższym rodzimym szczeblu zdobył w sumie 61 bramek w 279 meczach.

- Melduję się już w Stali Mielec i mam nadzieję, że pomogę drużynie w walce o utrzymanie. Trzymajcie za nas kciuki, liczymy na Was i do zobaczenia na stadionie - powiedział Jankowski po potwierdzeniu transferu.

Dodajmy, że Jankowskiego do Arki ściągał Leszek Ojrzyński, który aktualnie jest trenerem Stali.

To trzeci zimowy transfer mieleckiego klubu. Wcześniej trafili do niego Aleksandyr Kolew i Albin Granlund.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy