OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk

OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk fot. Lechia Gdańsk
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Lechia Gdańsk SA

Marcin Kaczmarek przestał pełnić funkcję trenera Lechii Gdańsk, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi 49-latka.

Przyszłość Kaczmarka w Lechii Gdańsk od dłuższego czasu wisiała na niezwykle cienkim włosku. Media informowały już o rozmowach gdańskiego klubu z potencjalnymi następcami 49-latka, a jednego z nich zauważono nawet w stolicy województwa pomorskiego.

Jak się później okazało, zarząd „Lechitów” osiągnął kilka tygodni temu porozumienie z Nestorem El Mestro, który był już gotowy do rozpoczęcia pracy w Polsce. Nieoczekiwanie Lechia zmieniła warunki uzgodnionego wcześniej kontraktu, oferując szkoleniowcowi krótszą umowę..

Marcin Kaczmarek został więc na Polsat Plus Arena, gdzie raczej nikt, a w szczególności kibice, nie wiązał z nim większych nadziei.

Dwa dni po porażce z Wartą Poznań były opiekun Widzewa Łódź został zwolniony.

„Lechia Gdańsk podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Marcinem Kaczmarkiem oraz pozostałymi członkami sztabu szkoleniowego.

Dziękujemy za pracę w klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

O dalszych decyzjach poinformujemy niebawem” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu walczącego o utrzymanie w krajowej elicie zespołu.

Kaczmarek podczas swojej drugiej przygody za sterami Lechii Gdańsk (wcześniej prowadził ją w latach 2004-2006) uzbierał 18 spotkań. W nich jego podopieczni zaledwie siedmiokrotnie wygrywali, dwukrotnie remisowali i dziewięciokrotnie przegrywali.

49-latek, który we wrześniu zastąpił Tomasza Kaczmarka, zostawia gdańską ekipę na siedemnastej, a więc przedostatniej, lokacie w tabeli.

Ostatnie tygodnie w Ekstraklasie obfitują w zwolnienia. Pracę w Górniku Zabrze stracił niedawno Bartosch Gaul i Adam Majewski w Stali Mielec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie Z nimi zagrają Polacy w ćwierćfinale EURO U-17! Z nimi zagrają Polacy w ćwierćfinale EURO U-17! OFICJALNIE: Przyznano nagrody podczas gali Ekstraklasy OFICJALNIE: Przyznano nagrody podczas gali Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy