OFICJALNIE: Marco Lanna nowym prezydentem Sampdorii

OFICJALNIE: Marco Lanna nowym prezydentem Sampdorii
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: UC Sampdoria

Znane jest już nazwisko następny Massimo Ferrero na stanowisku prezydenta Sampdorii. Od poniedziałku tę rolę pełni już Marco Lanna.

Następca przebywającego obecnie w więzieniu biznesmena urodził się w Genui i jest wychowankiem „Blucerchiatich”, z którymi w roku 1991 sięgnął też po jedyne w historii klubu mistrzostwo Włoch. 53-latek to też bardzo dobry przyjaciel Gianluki Viallego i osoba ceniona przez Edoardo Garrone, czyli poprzednika Ferrero.

Lanna w 2001 roku wracał już do Sampdorii jako piłkarz. Osiem lat wcześniej opuścił bowiem Stadio Luigi Ferraris, by występować kolejno w Romie, Salamance i Realu Saragossa. Marzeniem dwukrotnego reprezentanta Włoch już po zakończeniu kariery było jednak zostanie prezydentem klubu z Ligurii.

O jego spełnieniu zadecydowało zebranie akcjonariuszy zorganizowane w formie wideokonferencji przez księgowego Gianlucę Vidala. Ten mimo nalegań ze strony Ferrero nie znalazł się w nowoutworzonej Radzie Dyrektorów. Poza Lanną, składa się ona obecnie z Alberto Bosco, Gianniego Panconiego i prawnika Antonio Romeiego, który był natomiast prawą ręką ekscentrycznego właściciela na początku jego przygody z liguryjskim klubem.

W latach 2011-2012 Marco Lanna był dyrektorem sportowym Piacenzy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy