OFICJALNIE: Mariappa wreszcie znalazł nowy klub po letnim odejściu z Watfordu

OFICJALNIE: Mariappa wreszcie znalazł nowy klub po letnim odejściu z Watfordu fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bristol City

49-krotny reprezentant Jamajki i były gracz między innymi Crystal Palace i Watfordu, Adrian Mariappa, dołączył do Bristolu City.

Piłkarz zdolny występować na pozycjach prawego oraz środkowego obrońcy, do sierpnia był związany z „Szerszeniami”. Przez cztery sezony uzbierał on w tej ekipie łącznie 340 występów (trzeci wynik w historycznym rankingu) okraszonych pięcioma trafieniami i sześcioma asystami.

Tym samym był on dostępny na rynku transferowym jako wolny agent, z czego postanowił skorzystać przedstawiciel Championship.

Bristol City nawiązał kontakt z Adrianem Mariappą i po krótkim negocjacjach, strony doszły do porozumienia. Umowa została zawarta do 31 grudnia 2020 roku.

Wybór przyszłego pracodawcy 34-letniemu defensorowi rekomendował Bobby Reid, a więc kolega z reprezentacji, który w przeszłości bronił barw „The Robins”. Jamajczyk o miejsce w składzie ma docelowo walczyć z Tomášem Kalasem, Nathanem Bakerem czy Alfiem Mawsonem.

Podopieczni Deana Holdena obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli Championship. Dotychczasowy dorobek Mariappy w tych rozgrywkach to 198 spotkań, cztery gole oraz tyle samo ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy