OFICJALNIE: Mariappa wreszcie znalazł nowy klub po letnim odejściu z Watfordu

OFICJALNIE: Mariappa wreszcie znalazł nowy klub po letnim odejściu z Watfordu fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bristol City

49-krotny reprezentant Jamajki i były gracz między innymi Crystal Palace i Watfordu, Adrian Mariappa, dołączył do Bristolu City.

Piłkarz zdolny występować na pozycjach prawego oraz środkowego obrońcy, do sierpnia był związany z „Szerszeniami”. Przez cztery sezony uzbierał on w tej ekipie łącznie 340 występów (trzeci wynik w historycznym rankingu) okraszonych pięcioma trafieniami i sześcioma asystami.

Tym samym był on dostępny na rynku transferowym jako wolny agent, z czego postanowił skorzystać przedstawiciel Championship.

Bristol City nawiązał kontakt z Adrianem Mariappą i po krótkim negocjacjach, strony doszły do porozumienia. Umowa została zawarta do 31 grudnia 2020 roku.

Wybór przyszłego pracodawcy 34-letniemu defensorowi rekomendował Bobby Reid, a więc kolega z reprezentacji, który w przeszłości bronił barw „The Robins”. Jamajczyk o miejsce w składzie ma docelowo walczyć z Tomášem Kalasem, Nathanem Bakerem czy Alfiem Mawsonem.

Podopieczni Deana Holdena obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli Championship. Dotychczasowy dorobek Mariappy w tych rozgrywkach to 198 spotkań, cztery gole oraz tyle samo ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy