OFICJALNIE: Mario Rodríguez pierwszym Hiszpanem w historii Warty Poznań

OFICJALNIE: Mario Rodríguez pierwszym Hiszpanem w historii Warty Poznań fot. Warta Poznań
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Warta Poznań

Mario Rodríguez został zawodnikiem Warty Poznań.

23-letni skrzydłowy podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku. Rodríguez trafił do niej na zasadzie wolnego transferu po rozstaniu z Granadą. Jest on pierwszym Hiszpanem w historii Warty.  

Urodzony w Barcelonie atakujący przez wiele lat szkolił się w Realu Madryt, do którego trafił w 2011 roku. Rodríguez występował tam w juniorach, a w sezonie 2016/2017 również w rezerwach „Królewskich”. Prowadził je wtedy Santiago Solari.  

Później Rodríguez był jeszcze związany z Peraldą oraz Granadą. W poprzednim sezonie grał głównie w trzecioligowych rezerwach tej drugiej (27 meczów, cztery bramki i asysta), ale zadebiutował też w LaLiga. W lipcu pojawił się na chwilę na murawie w spotkaniu z Deportivo Alavés.  

- Rozmowy i działania związane z tym transferem trochę trwały, ale cieszymy się, że udało się je sfinalizować. Mario jest już naszym piłkarzem i mamy nadzieję, że w miarę szybko zaadaptuje się do stylu gry zespołu i mimo przerwy, jaką miał - La Liga zakończyła rozgrywki pod koniec lipca - szybko wkomponuje się w zespół i da nam jakość, której  oczekujemy od niego - przyznał Robert Graf, dyrektor sportowy Warty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy