OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy

OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy fot. Al-Ahli SC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ferencváros

Marko Marin został zaprezentowany jako nowy zawodnik Ferencvárosu.

Ofensywny pomocnik uchodził swego czasu za wielce obiecującego piłkarza i po udanym okresie spędzonym w Borussii Mönchengladbach oraz Werderze Brema postanowił skorzystać z możliwości zasilenia szeregów Chelsea w lipcu 2012 roku.

Od tego momentu kariera byłego reprezentanta Niemiec zaczęła ulegać stopniowemu wyhamowywaniu i zaistniałego stanu rzeczy nie zmieniły nawet jego pobyty na zasadzie wypożyczenia w Sevilli, Fiorentinie, Anderlechcie oraz Trabzonsporze.

Marko Marin zaczął lepiej się prezentować na europejskiej arenie dopiero po definitywnym rozstaniu z „The Blues” na początku sezonu 2015/2016, kiedy to przeniósł się do Olympiakosu i później Crveny zvezdy.

32-letni piłkarz osiągał w obu tych zespołach bardzo przyzwoite indywidualne wyniki i przyczynił się w znaczącym stopniu do wywalczenia przez nie krajowych mistrzostw - jedno Grecji i dwa Serbii.

W związku z tym ofensywny pomocnik skorzystał zimą 2020 roku z nadarzającej się okazji do zarobienia dużych pieniędzy w saudyjskim Al-Ahli, gdzie nie prezentował się już także dobrze i w lipcu rozwiązał z nim kontrakt za porozumieniem stron.

Marin poszukiwał od tego czasu chętnego na swoje usługi i znalazł go dopiero teraz na Węgrzech za sprawą podpisania kontraktu z tamtejszym mistrzem kraju - Ferencvárosem.

Nowy pracodawca Niemca nie ujawnił długości zawartego z nim porozumienia, ale wyraził nadzieję na to, że 32-latek pomoże zespołowi osiągać dobre wyniki na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

W tym drugim przypadku ofensywny pomocnik musi poczekać przynajmniej do wiosny, ponieważ termin zgłaszania zawodników do udziału w fazie grupowej Ligi Europy minął już jakiś czas temu. Dlatego może on teraz liczyć tylko na osiąganie na tyle dobrych wyników przez węgierską drużynę, aby ta pozostała w grze w tych zmaganiach lub przynajmniej Lidze Konferencji Europy.

W identycznym położeniu znajduje się też Muhamed Bešić pozyskany w minionych dniach przez Ferencváros.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy