OFICJALNIE: Markus Anfang rezygnuje z funkcji trenera Werderu Brema w dniu meczu z Schalke 04. Duży skandal w Niemczech

OFICJALNIE: Markus Anfang rezygnuje z funkcji trenera Werderu Brema w dniu meczu z Schalke 04. Duży skandal w Niemczech fot. Joaquin Ossorio Castillo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Werder Brema

Markus Anfang i jego asystent Florian Junge przestali w trybie natychmiastowym pełnić swoje role w szeregach Werderu Brema w związku z prawdopodobnym sfałszowaniem przez nich paszportów covidowych.

W minionych dniach światło dzienne ujrzały informacje o możliwym dopuszczeniu się oszustwa przez opiekuna drugoligowego zespołu i jego asystenta, którzy w celu uniknięcia szczepienia przeciwko koronawirusowi sfałszowali paszportowy covidowe wydawane w Niemczech.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, o czym otwarcie poinformował Werder Brema w piątkowym komunikacie i jednocześnie zapewnił w nim, że 47-latek szkoleniowiec nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu.

Po nieco ponad dobie od opublikowania krótkiego oświadczenia pojawiła się bardziej obszerna informacja na stronie klubu o... rezygnacji obu panów z zajmowanych funkcji w drużynie rywalizującej na zapleczu Bundesligi.

- Z powodu ogromnego stresu wpływającego na klub, drużynę, moją rodzinę i mnie postanowiłem natychmiast zrezygnować z roli trenera Werderu Brema. Poprosiłem kierownictwo o rozwiązanie mojego kontraktu, na co się zgodziło. Życzę zespołowi wszelkich sukcesów na świecie, zarówno w dzisiejszym meczu z Schalke 04, jak i w przyszłości - powiedział Markus Anfang.

- Tym krokiem Markus i Florian wzięli na siebie odpowiedzialność i dążą do zakończenia niepokojów, które otoczyły klub w ostatnich dniach. Szanujemy ich decyzje i teraz rozpoczniemy proces poszukiwania nowego głównego trenera - dodał dyrektor sportowy Frank Baumann.

W sobotnim starciu przeciwko ekipie z Gelsenkirchen (20 listopada o godzinie 20:30) zespół prowadzi Danijel Zenković. Austriak pełni od sierpnia zeszłego roku funkcję asystenta w Werderze. Najpierw w sztabie Floriana Kohfeldta i od tych rozgrywek u Anfanga.

Drużyna z Bremy plasuje się obecnie na ósmej pozycji w tabeli 2. Bundesligi i traci sześć punktów do miejsca gwarantującego awans do niemieckiej elity.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy