OFICJALNIE: Markus Anfang rezygnuje z funkcji trenera Werderu Brema w dniu meczu z Schalke 04. Duży skandal w Niemczech

OFICJALNIE: Markus Anfang rezygnuje z funkcji trenera Werderu Brema w dniu meczu z Schalke 04. Duży skandal w Niemczech fot. Joaquin Ossorio Castillo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Werder Brema

Markus Anfang i jego asystent Florian Junge przestali w trybie natychmiastowym pełnić swoje role w szeregach Werderu Brema w związku z prawdopodobnym sfałszowaniem przez nich paszportów covidowych.

W minionych dniach światło dzienne ujrzały informacje o możliwym dopuszczeniu się oszustwa przez opiekuna drugoligowego zespołu i jego asystenta, którzy w celu uniknięcia szczepienia przeciwko koronawirusowi sfałszowali paszportowy covidowe wydawane w Niemczech.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, o czym otwarcie poinformował Werder Brema w piątkowym komunikacie i jednocześnie zapewnił w nim, że 47-latek szkoleniowiec nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu.

Po nieco ponad dobie od opublikowania krótkiego oświadczenia pojawiła się bardziej obszerna informacja na stronie klubu o... rezygnacji obu panów z zajmowanych funkcji w drużynie rywalizującej na zapleczu Bundesligi.

- Z powodu ogromnego stresu wpływającego na klub, drużynę, moją rodzinę i mnie postanowiłem natychmiast zrezygnować z roli trenera Werderu Brema. Poprosiłem kierownictwo o rozwiązanie mojego kontraktu, na co się zgodziło. Życzę zespołowi wszelkich sukcesów na świecie, zarówno w dzisiejszym meczu z Schalke 04, jak i w przyszłości - powiedział Markus Anfang.

- Tym krokiem Markus i Florian wzięli na siebie odpowiedzialność i dążą do zakończenia niepokojów, które otoczyły klub w ostatnich dniach. Szanujemy ich decyzje i teraz rozpoczniemy proces poszukiwania nowego głównego trenera - dodał dyrektor sportowy Frank Baumann.

W sobotnim starciu przeciwko ekipie z Gelsenkirchen (20 listopada o godzinie 20:30) zespół prowadzi Danijel Zenković. Austriak pełni od sierpnia zeszłego roku funkcję asystenta w Werderze. Najpierw w sztabie Floriana Kohfeldta i od tych rozgrywek u Anfanga.

Drużyna z Bremy plasuje się obecnie na ósmej pozycji w tabeli 2. Bundesligi i traci sześć punktów do miejsca gwarantującego awans do niemieckiej elity.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy