OFICJALNIE: Markus Anfang rezygnuje z funkcji trenera Werderu Brema w dniu meczu z Schalke 04. Duży skandal w Niemczech

OFICJALNIE: Markus Anfang rezygnuje z funkcji trenera Werderu Brema w dniu meczu z Schalke 04. Duży skandal w Niemczech fot. Joaquin Ossorio Castillo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Werder Brema

Markus Anfang i jego asystent Florian Junge przestali w trybie natychmiastowym pełnić swoje role w szeregach Werderu Brema w związku z prawdopodobnym sfałszowaniem przez nich paszportów covidowych.

W minionych dniach światło dzienne ujrzały informacje o możliwym dopuszczeniu się oszustwa przez opiekuna drugoligowego zespołu i jego asystenta, którzy w celu uniknięcia szczepienia przeciwko koronawirusowi sfałszowali paszportowy covidowe wydawane w Niemczech.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, o czym otwarcie poinformował Werder Brema w piątkowym komunikacie i jednocześnie zapewnił w nim, że 47-latek szkoleniowiec nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu.

Po nieco ponad dobie od opublikowania krótkiego oświadczenia pojawiła się bardziej obszerna informacja na stronie klubu o... rezygnacji obu panów z zajmowanych funkcji w drużynie rywalizującej na zapleczu Bundesligi.

- Z powodu ogromnego stresu wpływającego na klub, drużynę, moją rodzinę i mnie postanowiłem natychmiast zrezygnować z roli trenera Werderu Brema. Poprosiłem kierownictwo o rozwiązanie mojego kontraktu, na co się zgodziło. Życzę zespołowi wszelkich sukcesów na świecie, zarówno w dzisiejszym meczu z Schalke 04, jak i w przyszłości - powiedział Markus Anfang.

- Tym krokiem Markus i Florian wzięli na siebie odpowiedzialność i dążą do zakończenia niepokojów, które otoczyły klub w ostatnich dniach. Szanujemy ich decyzje i teraz rozpoczniemy proces poszukiwania nowego głównego trenera - dodał dyrektor sportowy Frank Baumann.

W sobotnim starciu przeciwko ekipie z Gelsenkirchen (20 listopada o godzinie 20:30) zespół prowadzi Danijel Zenković. Austriak pełni od sierpnia zeszłego roku funkcję asystenta w Werderze. Najpierw w sztabie Floriana Kohfeldta i od tych rozgrywek u Anfanga.

Drużyna z Bremy plasuje się obecnie na ósmej pozycji w tabeli 2. Bundesligi i traci sześć punktów do miejsca gwarantującego awans do niemieckiej elity.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Adam Chrzanowski wrócił do Ekstraklasy OFICJALNIE: Adam Chrzanowski wrócił do Ekstraklasy Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy