OFICJALNIE: Marquinhos podpisał nowy kontrakt z PSG

OFICJALNIE: Marquinhos podpisał nowy kontrakt z PSG fot. Victor Velter / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Źródło: Paris Saint-Germain

Marquinhos przedłużył umowę z Paris Saint-Germain do końca sezonu 2027/2028.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Marquinhos przedłużył swój pobyt w Paris Saint-Germain. Pamiętam, kiedy dołączył do klubu w wieku 19 lat. Od pierwszego dnia wykazywał wielkie poświęcenie i chęć zwycięstwa. Jego talent piłkarski, doświadczenie i zaangażowanie są wyjątkowe. Wiem, że wspólnie odniesiemy o wiele więcej sukcesów - powiedział prezes klubu, Nasser Al-Khelaifi

29-letni Brazylijczyk jest zawodnikiem PSG od 2013 roku. Został sprowadzony z Romy za 35 milionów euro. Dla francuskiego zespołu wystąpił w 405 meczach, strzelając w nich 38 bramek. Podczas pobytu w stołecznym klubie zdobył łącznie 26 trofeów: siedem mistrzostw Ligue 1, sześć Pucharów Francji, sześć Pucharów Ligi i siedem Superpucharów Francji. Od 2020 roku jest kapitanem drużyny, zajmując miejsce Thiago Silvy.

Środkowy obrońca ma na koncie 76 meczów dla reprezentacji Brazylii, w których strzelił pięć goli. Brał udział w Mistrzostwach Świata w Rosji i w Katarze. Wygrał ponadto Copa América w 2019 roku.

Kolejny tytuł mistrzowski PSG może sobie zapewnić już w niedzielę, jeśli wygra na wyjeździe z Auxerre, a Lens straci punkty z Lorient.