OFICJALNIE: Mattia Perin przedłużył umowę z Juventusem

OFICJALNIE: Mattia Perin przedłużył umowę z Juventusem fot. Juventus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Juventus

Mattia Perin, którego umowa wygasała 30 czerwca, doczekał się przedłużenia współpracy z Juventusem.

Włoski golkiper przybył do stolicy Piemontu latem 2018 roku, gdy opuścił ją Gianluigi Buffon. Pierwotne założenie było takie, że będzie on naciskał na Wojciecha Szczęsnego, ale problemy zdrowotne oraz powrót Buffona zmieniły plany turyńczyków.

Perin miał zostać sprzedany do Benfiki, jednak z uwagi na wykryte kłopoty z ramieniem operacja spaliła na panewce. Odszedł on zatem dopiero zimą 2020 roku, trafiając na mocy wypożyczenia do Genoi.

W starym-nowym klubie zawodnik wyraźnie odżył , a w sezonie 2020/2021 rozegrał 32 spotkania i zachował osiem czystych kont. „Rossoblu” chcieli go zatrzymać na dłużej, lecz na to nie zgodziła się „Stara Dama”, ponieważ zespół opuścił... Buffon i potrzebny był doświadczony bramkarz.

29-latek wystąpił w trwającej kampanii tylko osiem razy, ale nie grymasił z tego powodu, a teraz otrzymał nagrodę w postaci nowego kontraktu.

Obecne porozumienie obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, czyli o 36 miesięcy dłużej względem wcześniejszej umowy.

W Juventusie hierarchia się nie zmienia i to Szczęsny nadal będzie jedynką w jego bramce, a Perinowi przypadnie rola zmiennika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy