OFICJALNIE: McKennie pierwszym letnim transferem Juventusu

OFICJALNIE: McKennie pierwszym letnim transferem Juventusu fot. Juventus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Juventus

Weston McKennie został przedstawiony jako nowy zawodnik Juventusu.

Środkowy pomocnik zasilił szeregi „Starej Damy” na zasadzie rocznego wypożyczenia z Schalke 04 Gelsenkirchen i tym samym stał się nie tylko pierwszym piłkarzem zakontraktowanym za kadencji Andrei Pirlo, ale także pierwszym Amerykaninem, który przywdzieje barwy aktualnego mistrza Włoch.

Zespół z Turynu przelał 4,5 miliona euro na konto niemieckiego klubu za tymczasowe nabycie praw do korzystania z usług 22-letniego zawodnika.

W porozumieniu zawartym pomiędzy oboma zespołami znalazły się dwa zapisy umożliwiające Juventusowi dokonanie definitywnego wykupu Westona McKennie'ego.

Pierwszy z nich zakłada, że ekipa z Allianz Stadium zostaje zobowiązana do przymusowego nawiązania dłuższej współpracy z reprezentantem Stanów Zjednoczonych po osiągnięciu przez niego określonych celów sportowych. W mediach spekuluje się, że chodzi o rozegranie 60 procent możliwych meczów w sezonie przez środkowego pomocnika.

Z kolei druga opcja pozwala „Starej Damie” mieć pierwszeństwo w kwestii wykupu piłkarza, jeżeli nie uda mu się ostatecznie wypełnić ustalonych warunków.

W obu przypadkach koszt definitywnego transferu Amerykanina ma wynieść 18,5 miliona euro.

Jeżeli Juventus zdecyduje się na nawiązanie dłuższej współpracy z 22-latkiem, to Schalke 04 będzie mogło w przyszłości otrzymać jeszcze około siedmiu milionów euro za swojego wychowanka zawartych w bonusach, których aktywacja jest uzależniona od indywidualnych oraz zespołowych rezultatów.

McKennie trafił do ekipy z Gelsenkirchen w lipcu 2016 roku z akademii Dallas. Od tego czasu udało mu się wystąpić w 91 spotkaniach niemieckiego klubu, w których strzelił pięć goli oraz zaliczyć siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy