OFICJALNIE: Mikkel Rygaard odszedł z ŁKS-u

OFICJALNIE: Mikkel Rygaard odszedł z ŁKS-u
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: ŁKS

Mikkel Rygaard zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z ŁKS-em z winy klubu, który zalegał pieniądze Duńczykowi.

Łódzki Klub Sportowy wiązał spore nadzieje z Mikkelem Rygaardem. Duńczyk, który wcześniej z powodzeniem kierował grą ofensywną Nordsjaelland, miał być  wzmocnieniem dla zespołu w walce o powrót do Ekstraklasy. Pomocnik przeniósł się do Polski w styczniu 2021 roku, a klub nadszarpnął swoimi finansami, by ta transakcja mogła dojść do skutku.

Rygaard podczas pobytu w Łodzi stale zawodził. Nie pomógł swojej drużynie na wiosnę, gdy ta biła się o awans do elity. Sezon 2021/2022 w wykonaniu doświadczonego piłkarza również nie przebiegał po myśli klubu. Rygaard w dwunastu ligowych spotkaniach zdobył zaledwie jedną bramkę, a przecież ściągany był z myślą o liderowaniu ofensywą łódzkiej drużyny. Dobrej grze Duńczyka zdecydowanie nie pomogły problemy finansowe, które trapią klub.

W środę ŁKS poinformował, że Mikkel Rygaard rozwiązał swój kontrakt z winy klubu. Z uwagi na słabą formę sportową piłkarza, łodzianie przedstawili wcześniej propozycję rozliczenia kontraktu z końcem roku, jednak została ona odrzucona. W komunikacie zaznaczono, że Łódzki Klub Sportowy aktualnie zalega Duńczykowi jedną pensję.

W barwach ŁKS-u 30-letni Rygaard zagrał 30 spotkań. Ustrzelił w nich dwie bramki, a czterokrotnie asystował swoim kolegom.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Trzęsienie ziemi w Dortmundzie. Borussia jednak zmienia trenera! OFICJALNIE: Trzęsienie ziemi w Dortmundzie. Borussia jednak zmienia trenera! Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy