OFICJALNIE: Mistrz Europy w Parmie

OFICJALNIE: Mistrz Europy w Parmie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Parma

Parma poinformowała o przeprowadzeniu kolejnego wzmocnienia przed nowym sezonem.

Szeregi zespołu z północnej części Włoch zasilił Bruno Alves. Portugalski stoper przeniósł się do niego na zasadzie wolnego transferu, podpisując kontrakt do 30 czerwca 2019 roku.

36-letni defensor ostatnio występował w Rangers FC. W sezonie 2017/2018 rozegrał 19 spotkań w szkockiej ekstraklasie. Wcześniej Alves reprezentował barwy FC Porto (do pewnego momentu „Smoki” wypożyczały go też do innych ekip), Zenita Sankt Petersburg, Fenerbahçe oraz włoskiego Cagliari.

Alves jest aktualnym mistrzem Europy. Jeśli chodzi o kończące się Mistrzostwa Świata, był on członkiem portugalskiej kadry, ale ani razu nie wybiegł na murawę. Podopieczni Fernando Santosa pożegnali się z turniejem w 1/8 finału, przegrywając 1:2 z Urugwajem.

Przypomnijmy, że Parma po trzech latach przerwy wróciła do Serie A i obecnie przygotowuje się do rywalizacji na najwyższym włoskim szczeblu. Wcześniej Włosi wykupili już kilku zawodników grających do tej pory w drużynie na zasadzie wypożyczenia, a także pozyskali m.in. Leo Štulaca, Luigiego Sepe (wypożyczenie z Napoli), Francesco Golfo oraz Matteo Brunoriego Sandriego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy