OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce

OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce fot. Mateusz Graliński | Sportis SFC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sportis Łochowo

Dylan Ruiz-Diaz został bohaterem zaskakującej i, jak na poziom, niewątpliwie hitowej przeprowadzki. Na zasadzie wolnego transferu zasilił Sportis SFC Łochowo, czyli polskiego czwartoligowca (piąty poziom rozgrywkowy).

Ruiz-Diaz związał się z nowym pracodawcą dwuletnią umową.

19-letni Australijczyk, który najchętniej gra na lewym skrzydle albo środku ataku, nie jest w ojczyźnie postacią zupełnie anonimową. Zdążył już zadebiutować w A-League - łącznie w siedmiu meczach strzelił dwie bramki dla Central Coast Mariners.

Do tego ma za sobą występy w reprezentacji Australii do lat 18. Sięgnął z nią nawet po mistrzostwo Azji w 2018 roku, na samym turnieju strzelając sześć bramek.

Od kilku miesięcy próbował jednak znaleźć pracodawcę w Europie, bo w październiku rozstał się z Central Coast Mariners. Ostatecznie udało mu się znaleźć miejsce do gry dopiero teraz, pod koniec lutego, na niższym poziomie w Polsce.

- Moim celem jest osiągnięcie sukcesu, zagranie pewnego dnia w Europie dla Liverpoolu czy Barcelony, razem z moimi idolami z dzieciństwa - mówił jeszcze w kwietniu 2020 roku.

Sportis Social Football Club to klub kujawsko-pomorskiej czwartej ligi, powstały w 2018 roku na bazie KS Łochowo. Obecnie zajmuje czwartą pozycję w tabeli, do lidera, Zawiszy Bydgoszcz, tracąc dziewięć oczek. Grają tam między innymi Marcin Krzywicki, a trenerem jest Robert Wójcik, w przeszłości między innymi selekcjoner kadr Polski U-15, U-16 i U-17.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy