OFICJALNIE: Motor Lublin z nowym udziałowcem. To Zbigniew Jakubas

OFICJALNIE: Motor Lublin z nowym udziałowcem. To Zbigniew Jakubas
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Motor Lublin

Motor Lublin potwierdził, że zyskał nowego udziałowca. Jest nim Zbigniew Jakubas.

O takim scenariuszu spekulowało się od pewnego czasu, a dzisiaj zostało to potwierdzone w trakcie konferencji prasowej.

„Działania podjęte przez nowego inwestora mają także dotyczyć inwestycji w centrum szkolenia piłkarskiego dla młodzieży. Kwestie formalno-prawne mają zostać osadzone we wrześniu” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez klub z Lublina.

- Rozmawiamy z panem prezydentem, gdzie możemy zbudować akademię. Jeżeli uda nam się szybko przejść przez procedury pozyskania ziemi, chciałbym w ciągu czterech miesięcy zbudować trzy boiska piłkarskie. Tak, by akademia mogła ruszyć w pełni od jesieni tego roku. Od przyszłego roku deklaruję również zbudowanie campu dla młodych piłkarzy. Jestem długodystansowcem. Wszystko, co robię do tej pory, wszystkie firmy, to są lata ciężkiej pracy. Tak samo podchodzę do inwestycji w Motor. Chciałbym to robić sensownie, a przede wszystkim kształcić młodzież. To równoległy cel - powiedział Jakubas.

Majątek urodzonego w Lublinie przedsiębiorcy szacuje się na 1,7 miliarda złotych. W tym roku właściciel grupy kapitałowej Multico zajął 21. miejsce na liście najbogatszych Polaków tworzonej przez „Forbes”.

W nowym sezonie Motor będzie rywalizował w II lidze, a więc na trzecim szczeblu rozgrywek.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy