OFICJALNIE: Mychajliczenko, Tau i Bundu w Anderlechcie

OFICJALNIE: Mychajliczenko, Tau i Bundu w Anderlechcie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Anderlecht

Anderlecht poinformował, że Bohdan Mychajliczenko, Percy Tau i Mustapha Bundu wzmocnili jego szeregi.

Cała trójka wyróżniała się w swoich ekipach i jak to bywa w przypadku „Fiołków”, z uwagi na wiek oraz krzywą rozwoju, zdecydowano się sprowadzić ich do klubu. W sumie na ten cel przeznaczono 4,5 miliona euro.

Lewy obrońca rodem z Ukrainy dwa sezony spędził w Zorii Ługańsk, gdzie w 63 występach strzelił trzy gole i zanotował cztery asysty. To wystarczyło, aby przekonać Belgów do wyłożenia na 23-latka 1,5 miliona euro, co finalnie doprowadziło do zawarcia porozumienia trwającego do 30 czerwca 2024 roku.

Reprezentant Republiki Południowej Afryki formalnie związany jest z Brighton & Hove Albion, jednak nie tak dawno przebywał on na wypożyczeniu w Club Brugge. Tam został dostrzeżony przez działaczy Anderlechtu. Po zdobyciu czterech bramek i dołożeniu do tego wyniku ośmiu kluczowych podań, 26-latkowi mogącemu zająć każdą pozycję w formacji ofensywnej dane będzie teraz bronić barw ósmej siły belgijskiej ekstraklasy. Operacja odbyła się na zasadzie wypożyczenia.

Ostatnim z pozyskanych jest Mustapha Bundu, także wszechstronny gracz, który zwykle operuje na prawym skrzydle. Aarhus na sprzedaży mierzącego 188 centymetrów wzrostu atakującego zarobiło trzy miliony euro (rekord sprzedażowy). 23-latek mający na swoim koncie trzy występy w kadrze Sierra Leone podpisał umowę do połowy 2024 roku. W kampanii 2019/2020 wybiegał on na boiska 31 razy, zaznaczając swoją obecność 10 trafieniami oraz 12 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-21 na czerwcowe mecze OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-21 na czerwcowe mecze Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy