OFICJALNIE: Mychajliczenko, Tau i Bundu w Anderlechcie

OFICJALNIE: Mychajliczenko, Tau i Bundu w Anderlechcie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Anderlecht

Anderlecht poinformował, że Bohdan Mychajliczenko, Percy Tau i Mustapha Bundu wzmocnili jego szeregi.

Cała trójka wyróżniała się w swoich ekipach i jak to bywa w przypadku „Fiołków”, z uwagi na wiek oraz krzywą rozwoju, zdecydowano się sprowadzić ich do klubu. W sumie na ten cel przeznaczono 4,5 miliona euro.

Lewy obrońca rodem z Ukrainy dwa sezony spędził w Zorii Ługańsk, gdzie w 63 występach strzelił trzy gole i zanotował cztery asysty. To wystarczyło, aby przekonać Belgów do wyłożenia na 23-latka 1,5 miliona euro, co finalnie doprowadziło do zawarcia porozumienia trwającego do 30 czerwca 2024 roku.

Reprezentant Republiki Południowej Afryki formalnie związany jest z Brighton & Hove Albion, jednak nie tak dawno przebywał on na wypożyczeniu w Club Brugge. Tam został dostrzeżony przez działaczy Anderlechtu. Po zdobyciu czterech bramek i dołożeniu do tego wyniku ośmiu kluczowych podań, 26-latkowi mogącemu zająć każdą pozycję w formacji ofensywnej dane będzie teraz bronić barw ósmej siły belgijskiej ekstraklasy. Operacja odbyła się na zasadzie wypożyczenia.

Ostatnim z pozyskanych jest Mustapha Bundu, także wszechstronny gracz, który zwykle operuje na prawym skrzydle. Aarhus na sprzedaży mierzącego 188 centymetrów wzrostu atakującego zarobiło trzy miliony euro (rekord sprzedażowy). 23-latek mający na swoim koncie trzy występy w kadrze Sierra Leone podpisał umowę do połowy 2024 roku. W kampanii 2019/2020 wybiegał on na boiska 31 razy, zaznaczając swoją obecność 10 trafieniami oraz 12 asystami.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy