OFICJALNIE: Nadawca Ligue 1 we Francji z nietypową ofertą promocyjną

2025-03-18 19:09:33; Aktualizacja: 17 godzin temu
OFICJALNIE: Nadawca Ligue 1 we Francji z nietypową ofertą promocyjną Fot. ATIKAN PORNCHAIPRASIT / Shutterstock.com

Platforma streamingowa DAZN zapowiedziała możliwość subskrypcji w zamian za zakup posiłku w sieci McDonald’s, będącej sponsorem tytularnym Ligue 1.

Oferta obowiązuje od poniedziałku do czwartku w okresie od 17 marca do 30 kwietnia i jest ograniczona do pierwszych 120 tysięcy osób. Aby z niej skorzystać, należy złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji McDo+ na jedną z pozycji w menu McDonald's Golden Ligue 1 lub Golden Ligue 1 Duo, których cena wynosi 10-15 euro. W ciągu 24 godzin zostanie wówczas nadesłany kod umożliwiający dostęp do DAZN do końca lipca bieżącego roku.

DAZN posiada we Francji prawa do transmisji Ligue 1, w tym ośmiu meczów na żywo, a także belgijskiej Jupiler Pro League i kobiecej Ligi Mistrzów. Ponadto można tam oglądać francuską ligę koszykówki oraz zawody MMA i kickboxingu.

Brytyjska platforma transmituje mecze Ligue 1 od początku obecnego sezonu. Początkowo koszt subskrypcji wynosił blisko 40 euro miesięcznie. Ze względu na niskie zainteresowanie pojawiły się jednak oferty na rok za niecałe 20 euro miesięcznie oraz za dziesięć euro miesięcznie dla osób w wieku 18-25 lat, a także specjalne karnety w połowie sezonu lub z okazji Black Friday.

Według stanu na 14 lutego liczba abonentów DAZN we Francji osiągnęła zaledwie 500 tysięcy. Zgodnie z umową zawartą z władzami Ligue 1 powinna ona wynieść 1,5 miliona do końca 2025 roku. W przeciwnym razie porozumienie może ulec rozwiązaniu.