OFICJALNIE: New England Revolution pozyskało następcę Adama Buksy

OFICJALNIE: New England Revolution pozyskało następcę Adama Buksy
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: New England Revolution

New England Revolution dopięło wszelkie formalności w sprawie transferu Giacomo Vrioniego z Juventusu. 23-latek trafia na Gillette Stadium na zasadzie kontraktu Designated Player.

Adam Buksa został na początku czerwca oficjalnie zawodnikiem RC Lens, opuszczając tym samym po ponad dwuletniej przygodzie New England Revolution. Ekipa z Foxborough z tytułu transakcji zarobiła sześć milionów euro na Polaku, których część planowała przeznaczyć na jego zastępstwo.

Po rozważeniu kilku opcji działacze klubu z Massachusetts zdecydowali, że najsensowniejszym rozwiązaniem będzie angaż Giacomo Vroniego, związanego z Juventusem.

Finalnie transakcję udało się zrealizować, więc 23-latek za ponad 3,5 miliona euro trafia pod skrzydła Bruce'a Areny, dbającego o wyniki „The Revs”.

Sześciokrotny reprezentant Albanii związał się z nowym pracodawcą trzyletnim kontraktem.

Obiecujący napastnik otrzymał status Designated Player, co czyni go jednym z lepiej opłacanych zawodników w całej Major League Soccer.

Giacomo Vroni pierwsze, poważne kroki w piłce stawiał reprezentując barwy młodzieżowych ekip Sampdorii. Późniejsze lata spędził na udanych wypożyczeniach w Venezii i Cittadelli, co zaowocowało transferem do „Starej Damy”.

23-letni atakujący zdołał zadebiutować w seniorskim futbolu w Turynie, notując kilkanaście minut w starciu z AS Romą.

W minionej kampanii piłkarz, mający włoskie korzenie, grał dla pierwszoligowego austriackiego WSG Tirol, w którego barwach prezentował się naprawdę korzystnie, notując 17 trafień i cztery asysty w 25 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy