OFICJALNIE: Noboa w Rubinie Kazań

OFICJALNIE: Noboa w Rubinie Kazań
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Rubin Kazań

Christian Noboa został nowym zawodnikiem Rubina Kazań.

Rubin Kazań poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o pozyskaniu Christiana Noboy. Ekwadorski środkowy pomocnik przenosi się do Kazania na zasadzie wypożyczenia do końca aktualnego sezonu, czyli wróci do Zenitu Petersburg na początku lipca. 

32-letni zawodnik będzie reprezentował Rubin Kazań po raz drugi w karierze. Po raz pierwszy Noboa występował w drużynie w latach 2007-2012, zdobywając z nią dwa mistrzostwa Rosji, Puchar Rosji oraz Superpuchar Rosji. Urodzony w Guayaquil gracz miał także okazję do reprezentowania Rubina w najbardziej elitarnych rozgrywkach, czyli Lidze Mistrzów.

Po odejściu z Rubina w 2012 roku, Noboa opuścił Rosję jedynie na pół roku, gdy w drugiej części sezonu 2014/2015 reprezentował barwy greckiego PAOK-u Saloniki. Oprócz tego 32-latek grał dla Dynama Moskwa, FK Rostów i Zenitu Petersburg.

Środkowy pomocnik wypożyczony do Rubina Kazań jest jednym z najlepszych ekwadorskich piłkarzy ostatnich dziesięciu lat. Wychowanek CS Emelec 77 razy wystąpił w ojczystej reprezentacji, zdobywając cztery trafienia. Z kadrą miał okazję na wyjazd na Mistrzostwa Świata w Brazylii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy