OFICJALNIE: Norwegia nie zagra z Izraelem. Mecz odwołany na sześć godzin przed rozpoczęciem

OFICJALNIE: Norwegia nie zagra z Izraelem. Mecz odwołany na sześć godzin przed rozpoczęciem
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: NFF

Norweski Związek Piłki Nożnej poinformował, że spotkanie towarzyskie pomiędzy ich reprezentacją a kadrą Izraela zaplanowane na 11 listopada na godzinę 18:00 nie odbędzie się z powodu obawy przed możliwym zakażeniem się koronawirusem.

Testy przeprowadzone we wtorek w Oslo wykazały niestety jeden pozytywny przypadek na obecność groźnej infekcji w szeregach zespołu przyjezdnego.

Zakażony piłkarz został natychmiast odizolowany od reszty zespołu wraz z trzema kolegami, z którymi spożywał obiad. Na szczęście nieco później okazało się, że dwóch z nich przechodziło już groźną infekcję, dlatego Izrael mógł bez przeszkód przystąpić do rozegrania meczu towarzyskiego z Norwegią po tym, jak „zielone światło” na to dał szef gminy.

Jego decyzja została jednak cofnięta na sześć godzin przed rozpoczęciem spotkania przez tamtejszą Dyrekcję ds. Zdrowia, która uznała, że w obecnej sytuacji istnieje zbyt duże ryzyko na to, że koronawirus mógłby roznieść się także po ekipie gospodarzy, dlatego nakazała natychmiast odwołać pojedynek.

- Oczywiście przykro jest nam odwoływać mecz na kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Jednocześnie podkreśla to powagę sytuacji, w której się znaleźliśmy. Jesienią odbyło się w Europie ponad 500 międzynarodowych meczów. Dlatego jesteśmy przekonani, że protokoły zapewniają niezbędne ramy kontroli infekcji wokół rozgrywanych spotkań. Teraz, gdy służby zdrowia nie są pewne ryzyka rozprzestrzeniania się infekcji w izraelskim składzie i zalecają odwołanie meczu, to oczywiście będziemy postępować zgodnie z ich wytycznymi - powiedział Pål Bjerketvedt, sekretarz generalny Norweskiego Związku Piłki Nożnej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?! Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy