Oficjalnie: Nowa umowa młodej gwiazdy PSG. Podwyżka o 2400 %!

Oficjalnie: Nowa umowa młodej gwiazdy PSG. Podwyżka o 2400 %!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PSG

Presnel Kimpembe przedłużył swój kontrakt z Paris Saint-Germain FC.

Wychowanek paryskiego klubu związał się z ekipą z Parc des Princes do końca czerwca 2021 roku.

- Przedłużenie kontraktu z zespołem, w którym wiele się nauczyłem przynosi mi wiele radości. Jest to dla mnie duży krok do przodu, ale to dopiero dla mnie początek drogi. Muszę ciężko pracować na treningach, aby osiągnąć swoje cele. Moje ambicje na ten sezon? Wygrać tytuły, grać jak najwięcej i przeżywać wspaniałe chwile z kolegami z drużyny i kibicami - powiedział 21-latek.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania nowej umowy z Presnelem. Ten kontrakt jest znakiem naszego wielkiego zaufania, jakim go darzymy. Chcemy, aby pomógł nam realizować nasze bieżące i przyszłe cele. Z każdym dniem rozwija się coraz bardziej u boku takich światowych gwiazd jak Thiago Silva czy Marquinhos - dodał Patrick Kluivert, dyrektor sportowy Paris Saint-Germain FC.

Kimpembe został włączony do pierwszej kadry PSG przed startem minionego sezonu i systematycznie robi coraz większe postępy. Już w trakcie obecnych rozgrywek zanotował prawie tyle samo występów (8), co w całym poprzednim (9).

Dobra postawa środkowego obrońcy zaowocowała powołaniem go do dorosłej reprezentacji Francji na mecze z Holandią i Bułgarią w ramach eliminacji Mistrzostw Świata. 21-latek w żadnym z tych spotkań nie zagrał, ale zdobył kolejne ważne doświadczenie.

Kimbembe jest już obiektem zainteresowania wielu angielskich klubów (Chelsea, Manchester United, Liverpool), więc PSG musiało też odpowiednio wynagrodzić swojego zawodnika - dotychczas zarabiał on 1 800 euro tygodniowo, teraz będzie inkasował... 45 000 euro. Oznacza to wzrost o 2400%!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy