OFICJALNIE: Nowy klub Freda

 OFICJALNIE: Nowy klub Freda
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Cruzeiro

Cruzeiro potwierdziło zakontraktowanie Freda.

Doświadczony brazylijski napastnik przeniósł się do Cruzeiro z Atlético Mineiro. Z „Seleção Azul” związał się on umową na trzy najbliższe sezony.


Fred występował w Atlético przez ostatnie półtora roku, w tym czasie rozgrywając dla niego 57 spotkań. Jeśli chodzi o sezon 2017, napastnik zakończył go z 29 występami, 12 bramkami i sześcioma asystami w brazylijskiej ekstraklasie. Jego zespół skończył z kolei rozgrywki na dziewiątym miejscu w tabeli.


Dla Freda to powrót do Cruzeiro (miniony sezon zakończyło na piątym miejscu w tabeli). Brazylijczyk reprezentował już barwy tego klubu w latach 2004-2005 i to właśnie z niego trafił on do Olympique Lyon.

40-krotny reprezentant Brazylii występował w OL przez kilka sezonów, sięgając z nim m.in. po trzy mistrzostwa Francji. Klub z Ligue 1 była dla niego jedyną zagraniczną drużyną w karierze. Po przygodzie nad Sekwaną Fred wrócił do swojej ojczyzny i przed trafieniem do Atlético występował jeszcze we Fluminense.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy