OFICJALNIE: Nowy klub Wawrzyniaka!

OFICJALNIE: Nowy klub Wawrzyniaka!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: GKS Katowice

Jakub Wawrzyniak znalazł nowy zespół.

49-krotny reprezentant Polski został zawodnikiem GKS-u Katowice. Z klubem z województwa śląskiego doświadczony lewy obrońca związał się umową do 30 czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

- Jakub to zawodnik niezwykle utytułowany i doświadczony, ale jego przyjście do GKS-u Katowice kojarzyć należy tylko z wyzwaniem sportowym, jakie sobie stawia zostając naszym zawodnikiem. O żadnym odcinaniu kuponów nie ma mowy, bowiem rozmowy w zakresie finansowym były wyjątkowo bezsporne i Jakub szybko zaakceptował naszą ofertę - powiedział Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u.

Wawrzyniak trafił do Katowic na zasadzie wolnego transferu. Wraz z końcem czerwca wygasł jego kontrakt z Lechią Gdańsk. W poprzednim sezonie zanotował w jej barwach 20 występów w Ekstraklasie. Wcześniej 35-latek grał m.in. w Widzewie Łódź, Legii Warszawa, Panathinaikosie i Amkarze Perm. Z Legią sięgnął po dwa mistrzostwa i cztery Puchary Polski. W sumie rozegrał on 249 spotkań na najwyższym rodzimym szczeblu.

GKS zakończył poprzedni sezon na piątym miejscu w tabeli I ligi (drugi szczebel rozgrywek - red.). W nowym katowiczanie sięgnęli na razie po cztery punkty w czterech meczach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy