OFICJALNIE: Nowy menadżer Sheffield Wednesday

OFICJALNIE: Nowy menadżer Sheffield Wednesday
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Sheffield Wednesday FC

Jos Luhukay objął stanowisko menadżera Sheffield Wednesday.

Holenderski szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisko zwolnionego Carlosa Carvalhala, który opuścił niedawno szeregi „Sów” i przeniósł się do Swansea, której to ma pomóc utrzymać się w Premier League.

Zatrudnienie 54-latka kończy tym samym trwające od ponad dwóch tygodni poszukiwania nowego menadżera przez zespół z Hillsborough Stadium. Wybór Luhukaya jest sporym zaskoczeniem zważywszy na fakt, że faworytami w wyścigu o posadę stertnika szesnastej drużyny Championship byli Aitor Karanka oraz Paul Lambert.

Nowy opiekun trzykrotnych zdobywców Pucharu Anglii jest powszechnie znany ze swej pracy w klubach niemieckich, gdzie wprowadzał na poziom Bundesligi takie zespoły jak Augsburg oraz Herthę Berlin.

- W Niemczech odrzuciłem wiele ofert zarówno z pierwszej jak i drugiej ligi, ponieważ rozglądałem się za zupełnie nowym wyzwaniem. Możliwość pracy w Sheffield Wednesday jest dokładnie tym czego poszukiwałem - powiedział Holender.

Pochodzący z Tajlandii właściciele zespołu liczą, że Luhukay zdoła przywrócić „Sowy” na właściwą ścieżkę. W bieżącym sezonie, niegdysiejszy kandydat do awansu do Premier League, przerodził się w drużynę, która znalazła się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby El Clásico: Barcelona nie odpuszcza. Zapis słów asystenta sędziego głównego dolał oliwy do ognia El Clásico: Barcelona nie odpuszcza. Zapis słów asystenta sędziego głównego dolał oliwy do ognia Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy