Oficjalnie: Nowy pomocnik Ruchu

Oficjalnie: Nowy pomocnik Ruchu
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Ruch Chorzów

Ruch Chorzów wypożyczył Bartosza Nowaka z Miedzi Legnica.

22-latek swoją piłkarską karierę rozpoczął w rodzinnym Radomiu, gdzie reprezentował barwy Juniora i Młodzika 18. W wieku 16 lat przeniósł się do znanego ze szkolenia młodzieży Gwarka Zabrze, z którego w 2013 roku pozyskała go pierwszoligowa wówczas Polonia Bytom. Po półrocznym pobycie w tym zespole trafił do Miedzi Legnica.

Przez ostatnie półtora roku Nowak przebywał na wypożyczeniu w Stali Mielec. W minionym sezonie zagrał w 33 spotkaniach drugiej ligi, w których zdobył siedem bramek i zanotował dziewięć asyst, dzięki czemu walnie przyczynił się do awansu drużyny na zaplecze Ekstraklasy.

Nowy nabytek chorzowian występuje na pozycji środkowego bądź ofensywnego pomocnika. "Niebiescy" wypożyczyli go na rok, lecz otrzymali prawo pierwokupu zawodnika. Niespełna 23-letni Nowak może być jednym z kandydatów do zastąpienia Patryka Lipskiego - obecny lider środka pola drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika może niebawem zmienić otoczenie.

– Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się pozytywnie przejść testy i podpisać kontrakt z Ruchem. Bardzo się cieszę, że będę grał przy Cichej. Teraz pozostaje mi walka o miejsce w składzie. Na pewno będę chciał pokazać, że potrafię grać w piłkę. Chcę się zaprezentować na treningach jak najlepiej potrafię, a co dalej będzie zależało od trenera. Na pewno do Chorzowa nie przyszedłem siedzieć na ławce – powiedział Nowak.

„Niebiescy” poza pozyskaniem nowego zawodnika, przedłużyli też kontrakt z Gracjanem Komarnickim. Obrońca podpisał nową umowę z klubem, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2019 roku. Zawarto w niej również opcję wydłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. 18-latek latem został włączony do kadry pierwszego zespołu. W poprzednim sezonie wystąpił w czterech meczach w III lidze w drużynie rezerw Ruchu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy