OFICJALNIE: Olaf Kobacki definitywnie odszedł z Atalanty

OFICJALNIE: Olaf Kobacki definitywnie odszedł z Atalanty fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Arka Gdynia

Arka Gdynia poinformowała o wykupieniu z Atalanty Olafa Kobackiego.

Skrzydłowy do Polski trafił ubiegłego lata na mocy wypożyczenia. Wcześniej występował w barwach Primavery Atalanty i radził sobie całkiem nieźle. To jednak nie oznaczało, że może spodziewać się rychłej szansy w pierwszym zespole, stąd decyzja o powrocie do ojczyzny, którą opuścił w 2017 roku.

20-latek szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie gdyńskiej ekipy i rozegrał już 23 spotkania. Swoją obecność zaznaczył sześcioma golami oraz czterema asystami. To wystarczyło, aby przekonać Arkę do skorzystania z opcji kupna.

– Warunkiem było zgłoszenie tej chęci do Atalanty w wyznaczonym terminie, czego właśnie dokonaliśmy. Z naszej strony wszystko zostało już spełnione, czekamy tylko na potwierdzenie ze strony Włochów, które jest formalnością. Olaf od początku pobytu w Gdyni pokazuje swoją wysoką wartość piłkarską. Do tego wciąż jest młody, więc liczymy na jego dalszy rozwój – powiedział Michał Kołakowski, prezes polskiego klubu.

Umowa Kobackiego będzie obowiązywać do połowy 2025 roku i bardzo możliwe, że w przyszłym sezonie obejrzymy go już nie w I lidze, a w Ekstraklasie. Żółto-niebiescy zajmują bowiem drugie miejsce w ligowej tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy