OFICJALNIE: Olympique Marsylia ma poważny problem. Florian Thauvin przejdzie operację!

OFICJALNIE: Olympique Marsylia ma poważny problem. Florian Thauvin przejdzie operację! fot. Instagram
Norbert Bożejewicz
Źródło: Olympique Marsylia

Florian Thauvin będzie musiał poddać się zabiegowi artroskopii.

Przedstawiciele Olympique'u Marsylia poinformowali za pośrednictwem oficjalnej strony klubu, że Florian Thauvin odczuwa nadal skutki kontuzji lewej kostki odniesionej przed blisko pięcioma miesiącami i z tego też powodu będzie musiał przejść drobną operację w celu wyeliminowania dyskomfortu uniemożliwiającego mu grę na pełnych obrotach.

26-letni skrzydłowy nabawił się wspomnianego urazu w trakcie kwietniowego spotkania ligowego przeciwko EA Guingamp (3:1). Sztab medyczny zalecił mu wówczas dwutygodniową przerwę w treningach. Reprezentant Francji i aktualny mistrz świata powrócił po tym okresie do gry na końcówkę minionego sezonu i od tej pory zmaga się z różnego rodzaju dyskomfortem.

Lekarze po przeprowadzeniu szczegółowych badań uznali, że najlepszym i najszybszym możliwym sposobem do powrotu zawodnika do stu procentowej sprawności będzie konieczność poddania się drobnemu zabiegowi artroskopii.

Florian Thauvin przejdzie operację w przeciągu kilku najbliższych dni i po jej zakończeniu zostanie określony dokładny czas jego powrotu na boiska Ligue 1.

Francuz reprezentuje barwy Olympique'u Marsylia od września 2013 roku. W międzyczasie zaliczył on kompletnie nieudany epizod w Newcastle United w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016, po którym ponownie zasilił szeregi ekipy ze Stade Vélodrome, dla której rozegrał łącznie 236 spotkań i strzelił w nich 78 bramek oraz zanotował 51 asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy