OFICJALNIE: ÓSMY klub w rodzinie City Football Group

OFICJALNIE:  ÓSMY klub w rodzinie City Football Group fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mumbai City

City Football Group, a więc spółka zarządzająca między innymi Manchesterem City czy New York City, przejęła pakiet większościowy w indyjskim Mumbai City.

Drużyna występująca w Indian Super League poinformowała na swojej stronie internetowej, że City Football Group nabyło 65% udziałów w zespole. Pozostałe 35% znajduje się w rękach gwiazd Bollywoodu - Ranbira Kapoora i Bimala Parekha.

Mumbai City stało się tym samym ósmym klubem piłkarskim, w którego właścicielem jest wyżej wymieniona spółka. Poza ekipą z Indii w ich władaniu znajdują się takie drużyny jak Manchester City, New York City, Girona, Melbourne City, Yokohama F. Marinos, chiński Schuan Jiuniu oraz urugwajski Club Atlético Torque.

- Wierzymy, że ta inwestycja przyniesie spodziewane korzyści zespołowi, nam oraz całemu indyjskiemu futbolowi. City Football Group chce zaangażować się w rozwój tutejszej piłki i Mumbai City FC w przyszłości - powiedział Khaldoon Al Mubarak, przewodniczący spółki.

Mumbai City zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli Indian Super League po rozegraniu pięciu kolejek i traci pięć punktów do prowadzącego ATK. W jego szeregach występują obecnie tacy gracze jak były reprezentant Portugalii - Paulo Machado czy były reprezentant Senegalu -  Modou Sougou.

Warto także dodać, że City Football Group nawiązało współpracę z Atlético Venezuela, ale przynajmniej na razie nie posiada w tym zespole większościowego pakietu akcji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy