OFICJALNIE: ÓSMY klub w rodzinie City Football Group

OFICJALNIE:  ÓSMY klub w rodzinie City Football Group fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mumbai City

City Football Group, a więc spółka zarządzająca między innymi Manchesterem City czy New York City, przejęła pakiet większościowy w indyjskim Mumbai City.

Drużyna występująca w Indian Super League poinformowała na swojej stronie internetowej, że City Football Group nabyło 65% udziałów w zespole. Pozostałe 35% znajduje się w rękach gwiazd Bollywoodu - Ranbira Kapoora i Bimala Parekha.

Mumbai City stało się tym samym ósmym klubem piłkarskim, w którego właścicielem jest wyżej wymieniona spółka. Poza ekipą z Indii w ich władaniu znajdują się takie drużyny jak Manchester City, New York City, Girona, Melbourne City, Yokohama F. Marinos, chiński Schuan Jiuniu oraz urugwajski Club Atlético Torque.

- Wierzymy, że ta inwestycja przyniesie spodziewane korzyści zespołowi, nam oraz całemu indyjskiemu futbolowi. City Football Group chce zaangażować się w rozwój tutejszej piłki i Mumbai City FC w przyszłości - powiedział Khaldoon Al Mubarak, przewodniczący spółki.

Mumbai City zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli Indian Super League po rozegraniu pięciu kolejek i traci pięć punktów do prowadzącego ATK. W jego szeregach występują obecnie tacy gracze jak były reprezentant Portugalii - Paulo Machado czy były reprezentant Senegalu -  Modou Sougou.

Warto także dodać, że City Football Group nawiązało współpracę z Atlético Venezuela, ale przynajmniej na razie nie posiada w tym zespole większościowego pakietu akcji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy