OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską

OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską fot. Lille OSC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lille OSC

Paulo Fonseca został szkoleniowcem francuskiego Lille OSC.

Portugalczyk pozostawał na trenerskim bezrobociu od momentu zakończenia współpracy z Romą w czerwcu 2021 roku. Od tego momentu był on łączony z objęciem kilku zespołów. Z niektórymi prowadził nawet zaawansowane rozmowy, jak Fiorentina, Tottenham, Newcastle United czy Aston Villa.

Władze każdej z wymienionych drużyn stawiały jednak w ostatecznym rozrachunku na innego kandydata. W efekcie Paulo Fonseca usilnie szukał dla siebie zajęcia i w końcu je znalazł we Francji za sprawą nawiązania współpracy z Lille.

49-latek zastępuje w ekipie z Ligue 1 zwolnionego przed kilkunastoma dniami Jocelyna Gourvenneca. Nie osiągał on spodziewanych rezultatów po przejęciu klubu z rąk Christophe'a Galtiera, który zostawił mu w spadku drużynę z wywalczonym tytułem mistrzowskim, a ta zakończyła sezon na odległym dziesiątym miejscu.

Teraz przedstawiciele „Les Dogues” wierzą głęboko w to, że ich klub pod wodzą Portugalczyka powróci do gry o uzyskanie pozycji gwarantującej udział w europejskich pucharach.

- Zostać nowym trenerem LOSC to dla mnie powód do dumy i wielki zaszczyt. Zdaję sobie sprawę, że wybór do tego wspaniałego francuskiego klubu, z bogatą historią i imponującymi osiągnięciami, również daje mi wielką odpowiedzialność. Dlatego cieszę się, że mogę rozpocząć tę przygodę i nie mogę się doczekać współpracy ze sztabem i graczami. Przede wszystkim jestem niezwykle zmotywowany i zdeterminowany, aby wspólnie osiągnąć wyznaczone cele i wynieść klub na szczyt. Dziękuję liderom LOSC za zaufanie. Nie mogę się również doczekać spotkania z fanami Lille na tym pięknym stadionie i już im dziękuję za ciepłe przyjęcie - powiedział szkoleniowiec, który związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Fonseca największe sukcesy w trenerskiej karierze odnosił do tej pory z Szachtarem Donieck. Razem z nim wywalczył między innymi trzy mistrzostwa kraju w latach 2016-2019.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy