OFICJALNIE: Perin opuścił Juventus

OFICJALNIE: Perin opuścił Juventus fot. Juventus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Juventus | Genoa

Juventus ogłosił rozstanie z Mattią Perinem, który najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Genoi.

Golkiper na Allianz Stadium przeniósł się już w lipcu 2018 roku, gdzie miał rywalizować z Wojciechem Szczęsnym. Polak nie dał się jednak Włochowi wygryźć z bramki i ten był skazany na sporadyczne występy.

Pozycja 28-latka osłabła jeszcze mocniej, gdy w kwietniu zeszłego roku doznał on urazu pleców. Kilka miesięcy później do drużyny wrócił Gianluigi Buffon i wiadomo było, że Mattia Perin w Turynie nie zabawi zbyt długo.

Niewiele brakowało, aby gracz trafił do Benfiki, lecz wynik testów medycznych nie był zadowalający dla Portugalczyków i w efekcie operacja nie doszła do skutku. Pomysł odejścia dwukrotnego reprezentanta „Azzurrich” powrócił ostatniej zimy, co doprowadziło do jego wypożyczenia.

Tym sposobem mierzący 188 centymetrów wzrostu bramkarz zasilił barwy Genoi, której w znacznym stopniu pomógł w utrzymaniu na poziomie Serie A (21 występów, w tym pięć bez starty bramkowej). Kiedy zatem Włoch powrócił do Juventusu, od razu podjęto kroki w kierunku jego ponownego zakontraktowania.

Misja zakończyła się powodzeniem, a Perin sezon 2020/2021 spędzi na wypożyczeniu w „Rossoblu”. W porozumieniu nie znalazła się opcja ewentualnego wykupu.

Uchodzący za duży talent na Półwyspie Apenińskim golkiper do „Starej Damy” przeniósł się właśnie z Genoi, która wówczas zainkasowała 14,2 miliona euro. W turyńskiej ekipie jak dotąd rozegrał on 9 spotkań i pięciokrotnie zachował czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Fernando Santosa zarządził ciszę medialną. Oto powód Reprezentacja Polski: Fernando Santosa zarządził ciszę medialną. Oto powód Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy