OFICJALNIE: Pierwszy Australijczyk z posadą trenerską w jednej z pięciu topowych lig Europy

OFICJALNIE: Pierwszy Australijczyk z posadą trenerską w jednej z pięciu topowych lig Europy fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Troyes

Patrick Kisnorbo opuścił Melbourne City na rzecz francuskiego ESTAC Troyes. To pierwsza posada Australijczyka w Europie.

41-latek, którego pamiętamy z gry w Leicester City czy Leeds United, zbierał świetne recenzje w ojczyźnie.

Melbourne City w poprzednim sezonie sięgnęło po mistrzostwo Australii i przewodziło tabeli także podczas trwających rozgrywek. Mimo to Patrick Kisnorbo zdecydował się na odejście.

Troyes w kampanii 2022/2023 plasuje się na trzynastej pozycji w tabeli Ligue 1. Klub nie wygrał jednak od połowy września.

Władze francuskiej drużyny podziękowały za współpracę Bruno Irlesowi. Dzisiaj ogłoszone zostało nazwisko jego następcy.

Ekipę przejął wspomniany Kisnorbo. Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

To pierwszy Australijczyk w historii, któremu będzie dane poprowadzić zespół w jednej z pięciu najmocniejszych lig europejskich.

Na Stade de l’Aube grają między innymi Adil Rami i Rony Lopes. Ten pierwszy w przeszłości był związany z Milanem, Sevillą, Lille czy Valencią. Drugi jak dotąd występował w Manchesterze City, Monaco, Olympiakosie czy Nice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] John van den Brom selekcjonerem? Były trener Lecha Poznań odpowiada John van den Brom selekcjonerem? Były trener Lecha Poznań odpowiada „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków „Mam nadzieję, że założy jakąś partię polityczną”. Kibice zachwyceni zawodnikiem Wisły Kraków 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu 364 mecze i koniec. Eric Dier definitywnie odejdzie z Tottenhamu Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Arsenal i AC Milan ruszają po napastnika za 100 milionów euro Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków Miał 72 godziny na odpowiedź. Szczegóły lukratywnej oferty dla nowego nabytku Wisły Kraków LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] LKS Goczałkowice-Zdrój pozyskał nowego zawodnika z przeszłością w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał Piłkarz Pogoni Szczecin dostanie pierwsze powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz: Bardzo mi się podobał

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy