OFICJALNIE: Pierwszy Australijczyk z posadą trenerską w jednej z pięciu topowych lig Europy

OFICJALNIE: Pierwszy Australijczyk z posadą trenerską w jednej z pięciu topowych lig Europy fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Troyes

Patrick Kisnorbo opuścił Melbourne City na rzecz francuskiego ESTAC Troyes. To pierwsza posada Australijczyka w Europie.

41-latek, którego pamiętamy z gry w Leicester City czy Leeds United, zbierał świetne recenzje w ojczyźnie.

Melbourne City w poprzednim sezonie sięgnęło po mistrzostwo Australii i przewodziło tabeli także podczas trwających rozgrywek. Mimo to Patrick Kisnorbo zdecydował się na odejście.

Troyes w kampanii 2022/2023 plasuje się na trzynastej pozycji w tabeli Ligue 1. Klub nie wygrał jednak od połowy września.

Władze francuskiej drużyny podziękowały za współpracę Bruno Irlesowi. Dzisiaj ogłoszone zostało nazwisko jego następcy.

Ekipę przejął wspomniany Kisnorbo. Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

To pierwszy Australijczyk w historii, któremu będzie dane poprowadzić zespół w jednej z pięciu najmocniejszych lig europejskich.

Na Stade de l’Aube grają między innymi Adil Rami i Rony Lopes. Ten pierwszy w przeszłości był związany z Milanem, Sevillą, Lille czy Valencią. Drugi jak dotąd występował w Manchesterze City, Monaco, Olympiakosie czy Nice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy