OFICJALNIE: Pierwszy gotówkowy transfer w Europie w czasie pandemii. Kolesniczenko w Kajracie Ałmaty

OFICJALNIE: Pierwszy gotówkowy transfer w Europie w czasie pandemii. Kolesniczenko w Kajracie Ałmaty
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kajrat Ałmaty

Kiriłł Kolesniczenko zasilił szeregi Kajratu Ałmaty.

Młodzieżowy reprezentant Rosji przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do kazachskiego klubu z drugoligowego Czertanowo Moskwa.

Utalentowany skrzydłowy związał się z nowym pracodawcą do końca grudnia 2023 roku po przejściu obligatoryjnych testów medycznych.

Media podają, że rosyjska drużyna zarobiła około 300 tysięcy euro na sprzedaży 20-letniego skrzydłowego, a to oznacza, że jesteśmy świadkami pierwszego gotówkowego transferu na rynku europejskim w trakcie trwającej epidemii koronawirusa.

Takie zjawisko pokazuje, że Kajrat Ałmaty nie obawia się zbytnio finansowych konsekwencji płynących z zawieszenia rozgrywek, co w przypadku tego zespołu jest bardzo ryzykowne, ponieważ już od pewnego czasu jest monitorowany przez UEFA i grozi mu wykluczenie z udziału w europejskich pucharach.

Kiriłł Kolesniczenko jest uważany w kraju za obiecującego gracza i należał w trwającym sezonie do wyróżniających się zawodników w moskiewskiej drużynie, dla której strzelił sześć bramek oraz zanotował trzy asysty w 31 rozegranych spotkaniach.

Dobra postawa skrzydłowego pozwalało jego zespołowi do momentu przerwania ligi liczyć się w grze o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Czernatowo zajmowała trzecie miejsce w tabeli po 27. kolejkach i traciła zaledwie dwa punkty do prowadzącego Rotoru Wołgograd.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy