OFICJALNIE: Pogoń Szczecin wykupiła nowego trenera

OFICJALNIE: Pogoń Szczecin wykupiła nowego trenera fot. Pogoń Szczecin
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin poinformowała o zatrudnieniu Jensa Gustafssona w charakterze szkoleniowca. Szwed obowiązki przejmie przed startem przyszłego sezonu.

Kosta Runjaić nie tak dawno potwierdził, że nie przedłuży wygasającego 30 czerwca kontraktu i tym samym opuści Szczecin. W kuluarach mówi się już o porozumieniu z Legią Warszawa.

Zważywszy na ten fakt, „Portowcy” musieli działać. Od początku było wiadomo, że postawią na zagraniczną opcję. Najczęściej przewijały się nazwiska niemieckich szkoleniowców, ale w rzeczywistości toczyły się żywiołowe dyskusje ze Szwedzkim Związkiem Piłki Nożnej oraz samym Jensem Gustafssonem.

Selekcjoner reprezentacji Szwecji do lat 21 miał w umowie opcję kupna i jak podkreśla Pogoń, po raz pierwszy w historii klubu dokonano wykupu trenera.

– Po wielu rozmowach jestem przekonany, że jest on świetnym wyborem dla naszego klubu i będzie dalej rozwijał naszą drużynę – powiedział Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego.

Kontrakt został podpisany do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy, a 43-latek pracę rozpocznie de facto już w połowie czerwca, kiedy startują przygotowania do przyszłego sezonu.

Gustafsson w przeszłości prowadził też Halmstads BK, IFK Norrköping Hajduk Split.

Z nim jako asystentem Szwecja U-21 w 2015 roku wywalczyła tytuł mistrza Europy. W finale pokonała wtedy Portugalię z Sérgio Oliveirą czy João Mário w składzie.

– Nie mogę doczekać się, kiedy spotkam się z drużyną i zaczniemy codzienną współpracę, której efektem mają być sukcesy drużyny. Wiem, że dobiega końca budowa pięknego stadionu w Szczecinie i chcę, by na nasze mecze obiekt wypełniał się do ostatniego wolnego miejsca. Drużynę planuję obejrzeć na żywo z trybun także przy okazji jej ostatniego domowego meczu w tym sezonie – wyznał przyszły opiekun „Portowców”.

Pogoń Szczecin aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Gwarantuje ono udział w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy