OFICJALNIE: Polsat inwestuje w rodzimy futbol. Stacja nabyła prawa do Pucharu Polski i I ligi

2020-04-06 20:18:17; Aktualizacja: 4 lata temu
OFICJALNIE: Polsat inwestuje w rodzimy futbol. Stacja nabyła prawa do Pucharu Polski i I ligi Fot. FotoPyk

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o osiągnięciu porozumienia z Telewizją Polsat dotyczącego nabycia przez stację nowych praw do pokazywania rozgrywek o Totolotek Puchar Polski oraz meczów o mistrzostwo Fortuna 1. Ligi.

PZPN wyraził głębokie podziękowania dla szefów komercyjnej telewizji, że w dobie panującego kryzysu związanego z koronawirusem nie zdecydowała się na wstrzymanie wcześniej podjętych decyzji i dopięła całą sprawę do końca i tym samym będzie transmitowana na swoich antenach wspomniane rozgrywki do końca sezonu 2023/2024.

- Prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych, wymagających czasach. Telewizja Polsat jeszcze raz pokazała, że można na nią liczyć nawet w trudnych do wyobrażenia okolicznościach. Dziś nie gramy, czekamy na opanowanie sytuacji, ale wiadomo, że w końcu normalne życie zwycięży i zwycięży też piłka. Polsat wywindował nie tylko telewizyjną rangę rozgrywek o Totolotek Puchar Polski i mistrzostwo Fortuna 1. Ligi na bardzo wysoki poziom. Pokazał też, że jest bardzo odpowiedzialnym i stabilnym partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej - powiedział prezes Zbigniew Boniek.

- W jubileuszowym roku, dwudziestej rocznicy powstania Polsatu Sport, jest nam szczególnie miło, że będziemy mieli zaszczyt kontynuować naszą współpracę przy rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski i o mistrzostwo Fortuna 1. Ligi aż do roku 2024. Wierzymy też, że trudne czasy szybko miną i Polsat, wielokrotnie sprawdzony Przyjaciel polskiego sportu, będzie dalej skutecznie wspierał polską piłkę także na innych polach współpracy - dodał Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Polsacie.

Na mocy nowej umowy komercyjna stacja zobowiązała się do zrelacjonowania na żywo co najmniej 28 meczów z rozgrywek o Puchar Polski, w tym wszystkich od 1/8 finału. Ponadto na otwartym kanale ma być transmitowany nie tylko finał, ale także spotkania półfinałowe.

W przypadku I ligi pokazywane będą przynajmniej 102 mecze regularnych rozgrywek i wszystkie trzy baraże o awans do Ekstraklasy w każdym z sezonów objętych kontraktem.

Polski Związek Piłki Nożnej zachował sobie za prawo do internetowych relacji na własnych platformach tych spotkań ligowych oraz pucharowych, które nie będą eksploatowane przez nadawcę telewizyjnego.

Warto także dodać, że Polsat otrzymał w pakiecie prawo do transmitowania Superpucharu Polski.